Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Jeleniej Górze rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście

Restauracja Pasja

Jelenia Góra

restauracja

Mikavka Cafe & Gallery

Jelenia Góra

kawiarnia

Lemon Pepper Apartments

Jelenia Góra

restauracja

Mercure Jelenia Góra

Jelenia Góra

hotel, restauracja, bar, centrum konferencyjne, centrum eventowe, sala bankietowa, bar, aktywnie

Pałac Staniszów

Jelenia Góra

Stylowy i luksusowy hotel mieszczący się w pałacu z historycznymi wnętrzami i niezwykłym klimatem. Sala Balowa o wysokim standardzie i zielone otoczenie natury.

Koralowa Ścieżka

Jelenia Góra

Cichy zakątek na skraju lasu, uroczy hotel otoczony zielenią z niepowtarzalnym klimatem, pyszną kuchnią i profesjonalną obsługą.

Uzdrowisko Cieplice

Jelenia Góra

Elegancki hotel z trzema restauracjami i przestronną salą, gdzie każda impreza będzie udana dzięki kompleksowej organizacji i dobrzej atmosferze.

Hotel BARON Karczma Grodzka

Jelenia Góra

Hotel i restauracja w otoczeniu uroczych, zabytkowych kamieniczek, o eleganckim i klimatycznym wystroju i pysznej kuchni.

Pałac Paulinum

Jelenia Góra

Pałac na szczycie zielonego wzgórza, o historycznym charakterze, pięknych i eleganckich wnętrzach oraz doskonałej kuchni i obsłudze oraz wyjątkowej atmosferze.

Chrzciny w Jeleniej Górze - ważne wskazówki

Chrzciny w Jeleniej Górze - ceny

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu w Jeleniej Górze to zwykle koszt od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Jeleniej Górze?

W Jeleniej Górze rodzice najchętniej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście . Zwykle wybierane są restauracje lub mniejsze kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się lokale mieszczące się w centrum miasta.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna jest organizacja chrztu w trakcie świąt: Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Jednak ci, którzy wolą spokój i pewną pogodę, wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątek stanowi maj, kiedy większość lokale są zarezerwowane na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Jeleniej Górze:
-przystawka: carpaccio z polędwicy wołowej
-zupa: cebulowa na winie
-danie główne: udko z kaczki
-deser: puchar lodów

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na preferencje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mogła przygotować specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową w plenerze, może się okazać świetnym pomysłem. Animatorka zabaw zajmie naszych najmłodszych gości podczas imprezy w lokalu.

Warto zapytać w lokalu, na który się decydujemy, czy posiada kącik zabaw lub czy jest możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest ważną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu zamierzamy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.