Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Jeleniej Górze rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście

Lemon Pepper Apartments

Jelenia Góra

restauracja

Mercure Jelenia Góra

Jelenia Góra

hotel, restauracja, bar, centrum konferencyjne, centrum eventowe, sala bankietowa, bar, aktywnie

Pałac Staniszów

Jelenia Góra

Stylowy i luksusowy hotel mieszczący się w pałacu z historycznymi wnętrzami i niezwykłym klimatem. Sala Balowa o wysokim standardzie i zielone otoczenie natury.

Koralowa Ścieżka

Jelenia Góra

Cichy zakątek na skraju lasu, uroczy hotel otoczony zielenią z niepowtarzalnym klimatem, pyszną kuchnią i profesjonalną obsługą.

Hotel BARON Karczma Grodzka

Jelenia Góra

Hotel i restauracja w otoczeniu uroczych, zabytkowych kamieniczek, o eleganckim i klimatycznym wystroju i pysznej kuchni.

Hotel Tango

Jelenia Góra

Kameralny, trzygwiazdkowy hotel położony w pobliżu centrum, idealne miejsce na bazę wypadową lub zorganizowanie imprezy okolicznościowej.

Pałac Paulinum

Jelenia Góra

Pałac na szczycie zielonego wzgórza, o historycznym charakterze, pięknych i eleganckich wnętrzach oraz doskonałej kuchni i obsłudze oraz wyjątkowej atmosferze.

Uzdrowisko Cieplice

Jelenia Góra

Elegancki hotel z trzema restauracjami i przestronną salą, gdzie każda impreza będzie udana dzięki kompleksowej organizacji i dobrzej atmosferze.

Hotel Bella

Jelenia Góra

Hotel i restauracja z nowoczesnym wyposażeniem i wykwalifikowaną obsługą, która zadba o to, by każda impreza była wyjątkowa i niezapomniana.

Chrzciny w Jeleniej Górze - ważne wskazówki

Chrzciny w Jeleniej Górze - ceny

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu w Jeleniej Górze to zwykle koszt od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Jeleniej Górze?

W Jeleniej Górze rodzice najchętniej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście . Zwykle wybierane są restauracje lub mniejsze kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się lokale mieszczące się w centrum miasta.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna jest organizacja chrztu w trakcie świąt: Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Jednak ci, którzy wolą spokój i pewną pogodę, wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątek stanowi maj, kiedy większość lokale są zarezerwowane na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Jeleniej Górze:
-przystawka: carpaccio z polędwicy wołowej
-zupa: cebulowa na winie
-danie główne: udko z kaczki
-deser: puchar lodów

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na preferencje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mogła przygotować specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową w plenerze, może się okazać świetnym pomysłem. Animatorka zabaw zajmie naszych najmłodszych gości podczas imprezy w lokalu.

Warto zapytać w lokalu, na który się decydujemy, czy posiada kącik zabaw lub czy jest możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest ważną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu zamierzamy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.