Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Lublinie rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Śródmieście i Stare Miasto

EncePence

Lublin

Na co dzień jesteśmy Pizzerią ale już od 8 lat organizujemy przyjęcia okolicznościowe, osiemnastki, komunie, urodziny, spotkania biznesowe i inne. Duża sala która pomieści swobodnie 60 osób z miejscem do tańczenia.

Niepospolita Restauracja i Koktajlbar

Lublin

Nasza restauracja da Państwu wspaniałą okazję cofnąć się o sto lat, odkryć, skosztować i zakochać się w kuchni z dwudziestolecia międzywojennego. Koktajlbar da Państwu szansę poznać smaki koktajli, przygotowywanych na bazie oryginalnych polskich przedwojennych receptur. Dysponujemy trzema salami. Pierwsza w stylu art-deco. Druga to sala klubowa. Trzecia nadaje się pod większe imprezy

Restauracja Grodzka 15

Lublin

Restauracja na Starym Mieście w Lublinie. Na gości czekają sale różniące się klimatem, niepowtarzalny taras z widokiem na Zamek oraz przepiękną panoramę Lublina. W podziemiach browar, w którym warzymy własne piwo. Dla wymagających gości udostępniamy ekskluzywny apartament na wydzielonej kondygnacji. Menu opracowujemy indywidualnie na podstawie preferencji klienta. Miejsce idealne na przyjęcia.

Restauracja Zaścianek

Lublin

Restauracja promująca kulturę staropolską i wschodnią, z salą mieszczącą do 260 gości. Niepowtarzalna atmosfera i pyszna kuchnia bazująca na starych, tradycyjnych przepisach.

Kabaret Lublin

Lublin

Pub i pizzeria z przytulnym wnętrzem, domową atmosferą, pyszną pizzą i nie tylko. Na czas imprez lokal nabiera eleganckiego klimatu.

Agit Hotel Congress & Spa

Lublin

Hotel z restauracja, salami konferencyjny i SPA, idealny na zorganizowanie imprezy okolicznościowej na najwyższym możliwym poziomie.

Hotel Kmicic

Lublin

Klimatyczny dworek z niepowtarzalną atmosfera, gdzie każde zorganizowane przyjęcie będzie wyjątkowe, także dzięki profesjonalnej obsłudze i pysznej kuchni.

Na Rogatce

Lublin

Hotel z kameralną i stylową restauracją oraz kilkoma osobnymi salami odpowiednimi dla różnej ilości gości. Elegancki klimat i pyszna kuchnia.

Restauracja Rafaello

Lublin

restauracja

Chrzciny w Lublinie - ważne wskazówki

Chrzciny w Lublinie - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Lublinie to zwykle koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz zimne i ciepłe napoje. Tort oraz alkohol może się okazać dodatkowym kosztem. Niektóre lokale pozwalają na dostarczenie własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Lublinie?

Lokalami najczęściej wybieranymi na przyjęcia chrzcielne w Lublinie są małe restauracje i sale bankietowe w hotelach, znajdujące się w Śródmieściu i Starym Mieście. Okolice rynku są niezwykle atrakcyjnym miejscem na przyjęcia rodzinne, ze względu oraz bliskość terenów zielonych, sprzyjających spacerom.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Zwykle chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy wolą organizację chrzcin podczas świąt - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom i spacerom. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy lokale są w większości zarezerwowane.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierana jest kuchnia polska lub śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Lublinie:
-przystawka: rolada szpinakowa z łososiem
-zupa: żur staropolski
-danie główne: sakiewka schabowa po myśliwsku
-deser: PanaCotta z musem wiśniowym

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne są otwarte na propozycje. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrztu została uwieczniona na zdjęciach, można pomyśleć nad wynajęciem fotografa. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można również wynająć animatorkę zabaw, która zorganizuje im gry i zabawy podczas imprezy.

Niektóre restauracje oferują kącik zabaw - warto o niego zapytać. W przypadku jego braku, można poprosić o wydzielenie specjalnego miejsca do zabawy dla dzieci na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych to bardzo istotna kwestia - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba także zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie będziemy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli chcemy urządzić chrzciny w domu, warto pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się zarezerwować lokal, najlepiej to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.