Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Lublinie rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Śródmieście i Stare Miasto

Restauracja Zaścianek

Lublin

Restauracja promująca kulturę staropolską i wschodnią, z salą mieszczącą do 260 gości. Niepowtarzalna atmosfera i pyszna kuchnia bazująca na starych, tradycyjnych przepisach.

Kabaret Lublin

Lublin

Pub i pizzeria z przytulnym wnętrzem, domową atmosferą, pyszną pizzą i nie tylko. Na czas imprez lokal nabiera eleganckiego klimatu.

Agit Hotel Congress&Spa

Lublin

Hotel z restauracja, salami konferencyjny i SPA, idealny na zorganizowanie imprezy okolicznościowej na najwyższym możliwym poziomie.

KMICIC

Lublin

Klimatyczny dworek z niepowtarzalną atmosfera, gdzie każde zorganizowane przyjęcie będzie wyjątkowe, także dzięki profesjonalnej obsłudze i pysznej kuchni.

Hotel Forum

Lublin

3-gwiazdkowy hotel z restauracją i salami idealnymi na zorganizowanie przyjęć w rodzinnym gronie oraz imprez firmowych i profesjonalnych konferencji.

Na Rogatce

Lublin

Hotel z kameralną i stylową restauracją oraz kilkoma osobnymi salami odpowiednimi dla różnej ilości gości. Elegancki klimat i pyszna kuchnia.

pub U SZEWCA

Lublin

restauracja, pub, sala imprezowa

STÓŁ I WÓŁ

Lublin

restauracja, bar, catering

SALTI restauracja pizzeria

Lublin

Restauracja, pizzeria, catering

Chrzciny w Lublinie - ważne wskazówki

Chrzciny w Lublinie - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Lublinie to zwykle koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz zimne i ciepłe napoje. Tort oraz alkohol może się okazać dodatkowym kosztem. Niektóre lokale pozwalają na dostarczenie własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Lublinie?

Lokalami najczęściej wybieranymi na przyjęcia chrzcielne w Lublinie są małe restauracje i sale bankietowe w hotelach, znajdujące się w Śródmieściu i Starym Mieście. Okolice rynku są niezwykle atrakcyjnym miejscem na przyjęcia rodzinne, ze względu oraz bliskość terenów zielonych, sprzyjających spacerom.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Zwykle chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy wolą organizację chrzcin podczas świąt - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom i spacerom. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy lokale są w większości zarezerwowane.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierana jest kuchnia polska lub śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Lublinie:
-przystawka: rolada szpinakowa z łososiem
-zupa: żur staropolski
-danie główne: sakiewka schabowa po myśliwsku
-deser: PanaCotta z musem wiśniowym

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne są otwarte na propozycje. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrztu została uwieczniona na zdjęciach, można pomyśleć nad wynajęciem fotografa. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można również wynająć animatorkę zabaw, która zorganizuje im gry i zabawy podczas imprezy.

Niektóre restauracje oferują kącik zabaw - warto o niego zapytać. W przypadku jego braku, można poprosić o wydzielenie specjalnego miejsca do zabawy dla dzieci na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych to bardzo istotna kwestia - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba także zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie będziemy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli chcemy urządzić chrzciny w domu, warto pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się zarezerwować lokal, najlepiej to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.