Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Lublinie rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Śródmieście i Stare Miasto

EncePence

Lublin

Pyszna pizza, sałatki i makarony. Restauracja przyjazna rodzinom i grupom przyjaciół, z doświadczeniem w organizacji imprez okolicznościowych, spotkań biznesowych, jubileuszów, urodzin I stół bilardowy I kącik dla dzieci

Restauracja Sielsko Anielsko

Lublin

Restauracja w rustykalnym stylu z tradycyjnym, polskim jedzeniem | Ogródek oraz klimatyzowane wnętrze z miejscem dla 220 osób | Spokojna przestrzeń na Lubelszczyźnie na imprezy rodzinne i firmowe

Restauracja Zaścianek

Lublin

Restauracja promująca kulturę staropolską i wschodnią, z salą mieszczącą do 260 gości. Niepowtarzalna atmosfera i pyszna kuchnia bazująca na starych, tradycyjnych przepisach.

Vanilla Hotel

Lublin

Hotel położony jest w samym sercu Lublina, w XVII-wiecznej zabytkowej kamienicy na lubelskim deptaku I 18 pokoi I Restauracja i kawiarnia z delikatnymi przekąskami, naleśnikami, makaronami, sałatkami, daniami głównymi i owocami morza I Własna cukiernia

Kabaret Lublin

Lublin

Pub i pizzeria z przytulnym wnętrzem, domową atmosferą, pyszną pizzą i nie tylko. Na czas imprez lokal nabiera eleganckiego klimatu.

Rock Pub Ramzes

Lublin

Miejsce na imprezy w super towarzystwie, świetnym klimacie i przy dobrej muzyce, w luźnej i przyjaznej atmosferze.

Hotel Focus Premium Lublin

Lublin

hotel z salą bankietową

Agit Hotel Congress&Spa

Lublin

Hotel z restauracja, salami konferencyjny i SPA, idealny na zorganizowanie imprezy okolicznościowej na najwyższym możliwym poziomie.

Hotel Luxor

Lublin, Sławin

4-gwiazdkowy hotel w Lublinie z wyjątkowymi wnętrzami, pyszną kuchnią i szeroką ofertą organizacji imprez okolicznościowych.

Chrzciny w Lublinie - ważne wskazówki

Chrzciny w Lublinie - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Lublinie to zwykle koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz zimne i ciepłe napoje. Tort oraz alkohol może się okazać dodatkowym kosztem. Niektóre lokale pozwalają na dostarczenie własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Lublinie?

Lokalami najczęściej wybieranymi na przyjęcia chrzcielne w Lublinie są małe restauracje i sale bankietowe w hotelach, znajdujące się w Śródmieściu i Starym Mieście. Okolice rynku są niezwykle atrakcyjnym miejscem na przyjęcia rodzinne, ze względu oraz bliskość terenów zielonych, sprzyjających spacerom.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Zwykle chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy wolą organizację chrzcin podczas świąt - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom i spacerom. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy lokale są w większości zarezerwowane.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierana jest kuchnia polska lub śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Lublinie:
-przystawka: rolada szpinakowa z łososiem
-zupa: żur staropolski
-danie główne: sakiewka schabowa po myśliwsku
-deser: PanaCotta z musem wiśniowym

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne są otwarte na propozycje. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrztu została uwieczniona na zdjęciach, można pomyśleć nad wynajęciem fotografa. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można również wynająć animatorkę zabaw, która zorganizuje im gry i zabawy podczas imprezy.

Niektóre restauracje oferują kącik zabaw - warto o niego zapytać. W przypadku jego braku, można poprosić o wydzielenie specjalnego miejsca do zabawy dla dzieci na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych to bardzo istotna kwestia - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba także zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie będziemy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli chcemy urządzić chrzciny w domu, warto pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się zarezerwować lokal, najlepiej to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.