Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Piotrkowie Trybunalskim rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Osiedle Starówka, Osiedle Piastowskie

PAUSA

Piotrków Trybunalski

restauracja, bar, kawiarnia

PIZZERIA RIPOSTA

Piotrków Trybunalski

pizzeria, restauracja

PIZZERIA SJESTA

Piotrków Trybunalski

pizzeria, restauracja

RESTAURACJA SENATOR

Piotrków Trybunalski

restauracja, sala bankietowa

SKYY PUB

Piotrków Trybunalski

pub, pizzeria

Dworek Restauracja

Piotrków Trybunalski

restauracja, sala bankietowa

ESPOSITO PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Piotrków Trybunalski

pizzeria, restauracja

KLUB ODLOT

Piotrków Trybunalski

restauracja, sala bankietowa

BEST WESTERN HOTEL

Piotrków Trybunalski

hotel, restauracja

Chrzciny w Piotrkowie Trybunalskim - ważne wskazówki

Chrzciny w Piotrkowie Trybunalskim - ceny

Organizacja chrzcin w jednej z restauracji to zwykle koszt około 100 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę.

W dzielnicy takiej jak Osiedle Starówka trzeba spodziewać się wyższych kosztów urządzenia przyjęcia. Natomiast poza centrum niektóre lokale oferują niższe ceny.

Gdzie zorganizować chrzciny w Piotrkowie Trybunalskim?

Największą popularnością wśród rodziców organizujących chrzest dziecka cieszą się w Piotrkowie Trybunalskim restauracje i hotele położone w samym centrum miasta. Rynek obfituje w lokale oferujące sale na przyjęcia okolicznościowe. Dodatkowym atutem jest tutaj bliskość wielu kościołów.Jeśli gości najdzie ochota na spacer, park przy Placu Niepodległości będą idealną opcją.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna staje się organizacja chrztów podczas Świąt Bożego Narodzenia i na Wielkanoc, jednak nie każdy przepada za tłumem podczas uroczystości w kościele. Dlatego chrzciny organizowane są w zasadzie równomiernie od wiosny do wczesnej jesieni, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom. Wyjątkiem jest maj, kiedy praktycznie wszystkie restauracje są zarezerwowane na komunie.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowy zestaw menu na chrzciny:
- przystawka: tarta brokułowa
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: polędwiczka z kurczaka z ziemniakami
- deser: tort truskawkowy

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na propozycje i preferencje rodziców organizujących przyjęcie. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Warto zastanowić się nad wynajęciem fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową w plenerze. Jeśli zapraszamy na przyjęcie sporo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi podczas imprezy w lokalu.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać planując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo istotną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na uroczystość i w jakim miejscu zamierzamy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali bankietowej. Jeśli wybierzemy przyjęcie w domu, wtedy można pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.