Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

Oprócz Sosnowca klienci szukają najczęściej lokalu na chrzciny w miastach: Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź

Restauracja Staromieyska

Będzin

Restauracja w centrum miasta, z dwoma salami oraz uroczym ogródkiem z altaną, każdej imprezie nada dobrej atmosfery.

Lolo Rosso

Sosnowiec

Przytulna restauracja z trzema salami o różnym wystroju i klimacie. Idealne miejsce na kolację we dwoje, rodzinne przyjęcie lub firmową imprezę.

Hotel Anna

Będzin, Łagisza

Hotel Anna znajduje się w Będzinie. W hotelu obecna jest restauracja i kawiarnia, stanowiące idealne miejsce na organizację uroczystości rodzinnych – chrzcin, komunii i wesel oraz spotkań i szkoleń firmowych

Moja Pasja

Sosnowiec

restauracja

Gościniec Biznesowy

Dąbrowa Górnicza

Hotel z restauracją o nowoczesnym wystroju i smacznej kuchni, z dostępną profesjonalnie wyposażoną salą konferencyjną.

Pałac Kultury Zagłębia

Dąbrowa Górnicza

Miejsce pełne pasji w samym centrum miasta, gdzie bogaty wystrój wnętrz i pyszna kuchnia sprawiają, że każde przyjęcie staje się wyjątkowe.

Pałac Saturna

Czeladź

hotel, restauracja, centrum konferencyjne

Arcobaleno

Sosnowiec

Restauracja i kawiarnia idealna na spotkanie z przyjaciółmi oraz organizację imprezy w przyjemnej atmosferze z profesjonalną obsługą.

Cafe Animo

Sosnowiec

Kawiarnia i restauracja z pyszna kawą i daniami. Miejsce na imprezę okolicznościową, zarówno rodzinną jak i firmową, w przytulnej atmosferze.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na chrzciny w Sosnowcu

Restauracja na chrzciny w Sosnowcu

preferowane miejsce: restauracja

liczba osób: 20 dorosłych, 3 dzieci

menu: kuchnia regionalna, obiad, przekąski, ciasta

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na małym lokalu lub sali na wyłączność, by atmosfera była rodzinna i kameralna. Na obiad chcielibyśmy dania kuchni regionalnej, a na deser jakieś ciasto. Oprócz tego owoce, oraz napoje, małe ciasteczka. Dużym plusem będzie parking dla gości. Konieczny będzie przewijak, krzesełko do karmienia oraz możliwość podgrzania jedzenia dla niemowlaków.


100 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Chrzciny w Sosnowcu - ważne wskazówki

Chrzciny w Sosnowcu - ceny

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu w Sosnowcu to zwykle koszt od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Sosnowcu?

Dzielnice Sosnowca, w których rodzice najchętniej organizują chrzciny to: Sielec, Klimontów, Pogoń, Środula. Zwykle wybierane są restauracje lub mniejsze kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się lokale mieszczące się w centrum miasta.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna jest organizacja chrztu w trakcie świąt: Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Jednak ci, którzy wolą spokój i pewną pogodę, wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątek stanowi maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Sosnowcu:
-przystawka: carpaccio z polędwicy wołowej
-zupa: cebulowa na winie
-danie główne: udko z kaczki
-deser: puchar lodów

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na preferencje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mogła przygotować specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową w plenerze, może się okazać świetnym pomysłem. Animatorka zabaw zajmie naszych najmłodszych gości podczas imprezy w lokalu.

Warto zapytać w lokalu, na który się decydujemy, czy posiada kącik zabaw lub czy jest możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest ważną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu zamierzamy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.