Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Zagłębiu klienci szukają najczęściej lokalu na komunię w miastach: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź

Dom Przyjęć Euphoria / Restauracja Bombaj Tandoori

Sosnowiec

Dom przyjęć oraz prawdziwa restauracja indyjska niemal w centrum miasta | Mimo lokalizacji okolica jest cicha i spokojna, a lokal dysponuje własnym ogrodem | Do dyspozycji dwie sale bankietowe oraz indyjska sala restauracyjna | Organizacja zarówno dużych jak i małych uroczystości rodzinnych i firmowych

Tower

Dąbrowa Górnicza

Elegancka restauracja w centrum Dąbrowy Górniczej | 5 minut spacerem od Centrum Handlowego Pogoria | pyszne jedzenie | duży wybór alkoholi | możliwość organizacji kameralnych imprez okolicznościowych | spokojna muzyka

Restauracja Staromieyska

Będzin

Restauracja w centrum miasta, z dwoma salami oraz uroczym ogródkiem z altaną, każdej imprezie nada dobrej atmosfery.

Lolo Rosso

Sosnowiec

Przytulna restauracja z trzema salami o różnym wystroju i klimacie. Idealne miejsce na kolację we dwoje, rodzinne przyjęcie lub firmową imprezę.

Moja Pasja

Sosnowiec

restauracja

Gościniec Biznesowy

Dąbrowa Górnicza

Hotel z restauracją o nowoczesnym wystroju i smacznej kuchni, z dostępną profesjonalnie wyposażoną salą konferencyjną.

Pałac Kultury Zagłębia

Dąbrowa Górnicza

Miejsce pełne pasji w samym centrum miasta, gdzie bogaty wystrój wnętrz i pyszna kuchnia sprawiają, że każde przyjęcie staje się wyjątkowe.

Pałac Saturna

Czeladź

hotel, restauracja, centrum konferencyjne

FARTUCH

Sosnowiec

Kameralny lokal o domowym wystroju i atmosferze, idealny na kameralne i klimatyczne imprezy w nielicznym gronie.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na komunię w Sosnowcu

Przyjęcie komunijne w restauracji w Dąbrowie Górniczej

preferowane miejsce: restauracja, sala w hotelu

liczba gości: 22 dorosłych, 6 dzieci

menu: obiad, przekąski np. sałatki, tort, napoje

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na sali na wyłączność, ze stołem przystrojonym na biało, ze świeczkami i świeżymi kwiatami. Plusem będzie kącik zabaw lub ogródek, by dzieci mogły się pobawić. Na obiad chcielibyśmy coś z kuchni polskiej, potem różne przekąski jak wędliny, pieczywo, sałatki. Chcielibyśmy, by lokal zapewnił tort komunijny, dodatkowe ciasto i owoce oraz ciepłe i zimne napoje.


120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Komunia w Sosnowcu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Sosnowcu?

W Sosnowcu najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym atutem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych. Zwykle na imprezy wybierane są restauracje oraz większe kawiarnie lub klubokawiarnie. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Sosnowcu?

Najlepiej zrobić to zaraz na początku roku szkolnego, kiedy katecheta poda termin uroczystości. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu pozostanie nam na inne sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć najbardziej renomowane restauracje są rezerwowane już z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać kilka ofert lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem, a przede wszystkim przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w szale zakupów i planowania - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą zapewne poruszą rodzice na spotkaniu będzie strój komunijny - trzeba zdecydować pomiędzy albą, a sukienką lub garniturem. Na pewno pojawi się pomysł wynajęcia na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszona kwestia składki - trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, czy też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W końcowym okresie przygotowań należy ustalić kto zajmie się udekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz podzielić role na mszę.

Komunia w Sosnowcu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Sosnowcu kosztuje od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny. Istotnymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia są: rodzaj i liczba serwowanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad dla gości to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój (alba będzie nieco tańszą opcją niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf lub kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Organizatorzy przyjęć komunijnych zazwyczaj decydują się na kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Sosnowcu:
- przystawka: rolada z wędzonego łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: polędwiczki wieprzowe
- deser: puchar lodów

Niektóre lokale posiadają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można też dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia podania alkoholu - często wybieraną opcją jest lampka wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub czy można będzie wydzielić dla dzieci miejsce do zabawy podczas przyjęcia. Można też wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobra opcja, jeżeli na imprezie będzie dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.