Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Białymstoku rodzice najczęściej organizują komunię w dzielnicach: Piaski, Centrum, Nowe Miasto

Retrospekcja naleśnikarnia

Białystok, Piaski

Restauracja, kawiarnia

Esperanto Cafe

Białystok, Centrum

Restauracja położona w samym centrum Białegostoku. Idealne miejsce na obiad, spotkanie z przyjaciółmi, spotkanie biznesowe czy romantyczną kolację. Menu zapewnia szeroki wybór tradycyjnych polskich potraw oraz napojów alkoholowych. Szef kuchni skomponował wyjątkowe menu na imprezy okolicznościowe m.in. komunie czy chrzciny.

Fama

Białystok, Piaski

Klimatyczna i kameralna klubokawiarnia, idealna na imprezy w bliskim gronie oraz huczne imprezy taneczne.

Restauracja Camelot [Białystok]

Białystok, Centrum

Spotkanie starego i nowego świata w samym sercu Białegostoku. Nastrojowy lokal z doskonałą obsługą i kuchnią.

Cechowa

Białystok

Restauracja o nowoczesnym wystroju i przytulnym klimacie w kultowym miejscu, z kilkudziesięcioletnią historią.

Hotel Turystyczny

Białystok, Nowe Miasto

CZARNY RYNEK

Białystok, Centrum

Bar, pub, kawiarnia

Hotel Esperanto

Białystok, Centrum

hotel, centrum konferencyjne, restauracja

HOTEL GOŁĘBIEWSKI W BIAŁYMSTOKU

Białystok

hotel, restauracja, centrum konferencyjne

Komunia w Białymstoku - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Białymstoku?

W Białymstoku najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta oraz w dzielnicach Piaski i Nowe Miasto. Dużym atutem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz większe, nowoczesne klubokawiarnie. Dodatkową zaletą lokalu może być letni ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Białymstoku?

Najlepiej dokonać rezerwacji zaraz po tym, jak katecheta poda nam termin uroczystości - powinien to zrobić na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu zostanie na pozostałe sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre znane restauracje są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto zapoznać się z ofertą różnych lokali i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest przede wszystkim szczególnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać weselnej imprezy.

Zazwyczaj rodzice dzieci idących do komunii poruszają najpierw kwestię stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy nieco skromniejszymi albami, a sukienkami i garniturami. Warto rozważyć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością pojawi się temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie w ramach niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec należy ustalić kto zajmie się dekoracją i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy świętej.

Komunia w Białymstoku - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Białymstoku to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do lat 12 zazwyczaj zapłacimy 50% ceny. Czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, dodatkowe atrakcje.

Uroczysty obiad dla gości to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie mniej kosztownym wyborem od garnituru czy sukienki), wynajęcie fotografa i kamerzysty, udekorowanie i posprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na tradycyjną polską kuchnię. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien posiadać w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród gości znajdą się wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który jest zaoferuje specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Białymstoku:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: kieszonki drobiowe w panierce
- deser: sernik z białą czekoladą

Niektóre lokale zajmują się organizacją tortów komunijnych, zazwyczaj na przyjęcie można również dostarczyć tort zamówiony wcześniej w cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często organizatorzy decydują się na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto dopytać o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na przyjęcie. Jeśli wśród gości ma być dużo dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie animatorki zabaw, wtedy dorośli będą mogli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.