Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Częstochowie rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście lub w dzielnicy Trzech Wieszczów

Hotel Scout

Częstochowa, Wyczerpy - Aniołów

Hotel Scout i Restauracja Próżna Kaczka zapraszają: 5 nowoczesnych, klimatyzowanych sal konferencyjnych różnej wielkości. 6 dużych sal sportowych z nowoczesnym zapleczem, 4 kortów squash, 3 korty do tenisa ziemnego, hale do koszykówki i piłki halowej. Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej. Parking przy hotelu.

Restauracja U Braci

Częstochowa, Podjasnogórska

Restauracja U Braci w swoim menu oferuje szeroki wybór tradycyjnych dań kuchni włoskiej - makaronów, pizzy i sałatek. W ofercie są również dania wegetariańskie. To idealne miejsce na kameralne spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Złote Arkady

Częstochowa, Trzech Wieszczów

Hotel i restauracja w centrum komunikacyjnym Częstochowy, z wykwintną kuchnią i kompleksową organizacją wydarzeń firmowych i imprez rodzinnych.

Bawialnia i Kawiarnia Bumerang

Częstochowa, Wrzosowiak

Kawiarnia z salą zabaw

Dobry Rok

Częstochowa, Śródmieście

Restauracja i kawiarnia, która wpuszcza do Częstochowy promienie prowansalskiego słońca. Piękne wnętrze i unoszący się w powietrzu zapach lawendy i rumianku.

Manzoni

Częstochowa, Częstochówka - Parkitka

Restauracja z prawdziwą kuchnią włoską, pięknymi i eleganckimi wnętrzami i ciepłą atmosferą. Miejsce na wspólny obiad lub przyjęcie okolicznościowe we włoskim stylu.

Browar CzenstochoviA

Częstochowa, Trzech Wieszczów

Hotel, browar i piwne SPA w historycznym budynku. Dwupoziomowy lokal mieszczący do 190 miłośników piwa i dobrej kuchni.

GOSPODA ZŁOTY GARNIEC

Częstochowa, Ostatni Grosz

restauracja

La Strada

Częstochowa

Restauracja, która zapewnia profesjonalną obsługę klientom indywidualnym oraz kompleksową obsługę dużych imprez okolicznościowych i firmowych.

Komunia w Częstochowie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Częstochowie?

W Częstochowie najwięcej przyjęć okolicznościowych organizowanych jest w centrum miasta oraz dzielnicy Trzech Wieszczów. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, parków. Rodzice zazwyczaj wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Częstochowie?

Im wcześniej to zrobimy, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne, związane z przyjęciem. Katecheta powinien podać nam datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są zatem najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych restauracji czy kawiarni i wybrać najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym wydarzeniem i przede wszystkim nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle planowanie uroczystości rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto pomyśleć nad wynajęciem na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie również temat składki. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: zapewne tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, a także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Częstochowie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Częstochowie to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zwykle zapłacimy 50% ceny. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice wybierają zwykle tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Częstochowie:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: creme brulee

W niektórych lokalach imprezowych można zamówić tort komunijny, ale zwykle można także dostarczyć tort zakupiony w cukierni, we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw jest dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym wyborem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.