Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Koszalinie rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

Club 2CV

Koszalin

Lokal położony w centrum miasta, na terenie Parku Książąt Pomorskich, dzięki czemu zapewnia gościom ciszę i spokój. Klimatyczna restauracja, sala konferencyjna oraz sala bankietowa są idealne na imprezy różnego rodzaju.

Biały Koń

Koszalin

Klimatyczna restauracja z pyszną kuchnią polską oraz doświadczoną, profesjonalną obsługą. Kompleksowa organizacja imprez o niezwykłej atmosferze.

BAR PRZERWA - ARCY CATERING

Koszalin

restauracja & catering

Studnia

Koszalin

Restauracja oddalona od miejskiego gwaru pomimo wygodnej lokalizacji w centrum Koszalina. Pyszne jedzenie i kompleksowa obsługa przyjęć okolicznościowych.

Victoria | Koszalin

Koszalin

Hotel z profesjonalnie wyposażoną salą konferencyjną i imprezową mieszczącą do 50 gości oraz 45 miejscami noclegowymi.

Hotel Gromada | Koszalin

Koszalin

Hotel w centrum Koszalina z doświadczeniem w organizacji imprez firmowych i spotkań biznesowych oraz z czterema doskonale wyposażonymi salami konferencyjnymi.

HOTELIK GWARDIA

Koszalin

Hotel, pub, sale konferencyjne

MK BOWLING KOSZALIN

Koszalin

Kręgielnia

ORIENT EXPRESS DONER KEBAB

Koszalin

Restauracja, catering, sala imprezowa

Komunia w Koszalinie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Koszalinie?

W Koszalinie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, m.in.parków. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Koszalinie?

Im wcześniej dokonamy rezerwacji lokalu, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy, związane z planowaniem wydarzenia. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są już z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególną uroczystością rodzinną, ale przede wszystkim nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj planowanie rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz nieco tańszą albą, a sukienką lub garniturem. Warto pomyśleć nad wynajęciem na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki na kościół. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, zapewne także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Koszalinie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Koszalinie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do lat 12 zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od dorosłej osoby. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad komunijny to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na takie przyjęcia wybierają zazwyczaj tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Koszalinie:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: krem ogórkowo-koperkowy
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: lody z bezą

Niektóre lokale oferują organizację tortu komunijnego, ale zwykle można także dostarczyć tort zakupiony w cukierni, we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice organizujacy komunię decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw będzie dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym pomysłem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.