Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Siedlcach rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

Wersal Siedlecki

Siedlce

Elegancka restauracja, z salą mieszczącą nawet 300 gości, zapewniająca kompleksową organizację imprez, konferencji i innych wydarzeń.

Hotel Aleksandria

Siedlce

Hotel z restauracją oraz przestronną salą bankietową, który zapewni gościom wypoczynek, pyszne jedzenie oraz świetną zabawę.

BOLLYWOOD HOLLYWOOD

Siedlce

Restauracja

Coffee&Tea House

Siedlce

Kawiarnia z dużym wyborem herbat, a wieczorem z szeroką ofertą win. Klimatyczna przestrzeń idealna na spotkanie w mniejszym lub większym gronie.

Fabryka Smaków

Siedlce

Restauracja, która niczym fabryka produkuje najlepsze, sycące dania ze świeżych składników. Profesjonalna organizacja imprez okolicznościowych.

Hotel Restauracja Księżycowa

Siedlce

restauracja

NANATSU SUSHI

Siedlce

Restauracja

Piwiarnia Warka

Siedlce

restauracja

Palce Lizać

Siedlce

Restauracja o pięknym wystroju i pięknie podanych, smacznych daniach. Miejsce na eleganckie przyjęcie rodzinne lub firmowe.

Komunia w Siedlcach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Siedlcach?

W Siedlcach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tu bliskość wielu kościołów oraz terenów zielonych, m.in. parków. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe w hotelach oraz duże restauracje.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Siedlcach?

Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu zostanie nam na resztę spraw związanych z przygotowaniami. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są najlepszym czasem na dokonanie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale zajmowane są z nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych miejsc i wybrać najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest dniem szczególnym przede wszystkim przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie komunii rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco tańszą albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na czas mszy wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki na kościół. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Siedlcach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Siedlcach to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zapłacimy zwykle 50% ceny od osoby dorosłej. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: wybrany przez nas strój, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Siedlcach:
- przystawka: sałatka Cezar
- zupa: krem pieczarkowy
- danie główne: pieczony łosoś
- deser: sernik z musem malinowym

Niektóre lokale organizują torty komunijne, ale zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw, czy też osobno wydzielona strefa do zabawy dla dzieci lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być sporo małych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.