Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Tarnowie rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

KWAZAR BOWLING

Tarnów, Zabłocie

Kawiarnia & Kręgielnia

Restauracja Pod Dębem

Tarnów

Restauracja z salą mieszczącą nawet 115 gości, z profesjonalną obsługą i wystrojem, który stanowi idealną oprawę imprez okolicznościowych.

Hotel i Restauracja Podzamcze

Tarnów

Restauracja na zboczu Góry Świętego Marcina, z miejscem dla nawet 160 osób, dwoma tarasami, pyszną kuchnią i klimatycznym wystrojem

Hotel u Jana

Tarnów

Restauracja na tarnowskiej starówce z kilkoma klimatycznymi salami do organizacji imprez rodzinnych i firmowych.

GRAND KEBAB TARNÓW

Tarnów

Restauracja

SOPRANO

Tarnów

Restauracja

Cristalino Kuchnia i Wino

Tarnów

Stylowa restauracja z tarasem, doświadczoną obsługą, smaczną i zdrową kuchnią oraz organizacją imprez na wysokim poziomie.

CIEKAWA SŁODKO-SŁONO

Tarnów

Kawiarnia

PIZZERIA "MARANTO"

Tarnów

Pizzeria

Komunia w Tarnowie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Tarnowie?

W Tarnowie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w okolicach centrum miasta. Dużym atutem jest tutaj bliskość kościołów oraz parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub nowoczesne klubokawiarnie, np. posiadające autorską kuchnię. Niektórzy rodzice decydują się na wynajem sali bankietowej. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada letni ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Tarnowie?

Najlepiej zarezerwować termin zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - powinien nam ją podać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy związane z przyjęciem. Wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę różnych miejsc i wybrać najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem dla rodziny, ale przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą zapewne poruszą rodzice na spotkaniu będzie strój komunijny - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto przedyskutować pomysł wynajęcia na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, pewnie także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy podzielić obowiązki - kto zajmie się dekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Tarnowie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Tarnowie kosztuje od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny. Ważnymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Przyjęcie w lokalu to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj wybierają kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Tarnowie:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem z dyni
- danie główne: bitki schabowe w sosie
- deser: mus czekoladowy

Niektóre lokale posiadają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można także dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie jedynie symbolicznej lampki wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobry pomysł, jeżeli na imprezie ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.