Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Zamościu pary najczęściej organizują obiady weselne w dzielnicy Stare Miasto

Hotel Jubilat

Zamość

Trzygwiazdkowy hotel z klimatyczną restauracją w nowoczesnym stylu, ze znakomitą kuchnią polską i ukraińską. Dostępne nowoczesne, przestronne sale konferencyjne.

Ormiańskie Piwnice

Zamość

restauracja

Restauracja Polonia

Zamość

restauracja

Hotel Carskie Koszary

Zamość

Elegancki hotel z restauracją i salą konferencyjną oraz bankietową mieszczącą do 150 gości. Idealne miejsce na zorganizowanie hucznej imprezy, spotkania biznesowego lub kameralnej kolacji w gronie bliskich.

Hotel Wojto

Zamość

Hotel położony na przedmieściach Zamościa, z dala od zgiełku i hałasu. Przestronna sala bankietowa idealna na organizację hucznych imprez i wydarzeń oficjalnych.

Restauracja & Hotel Polak

Zamość

Hotel i restauracja z przestrzenią idealną do organizacji przyjęć i wydarzeń biznesowych, gdzie każda spędzona chwila będzie wyjątkowa dzięki pysznej kuchni i świetnej obsłudze.

Arte Hotel

Zamość

Hotel ze stylową restauracją, oferujący kompleksową i staranną organizację imprez okolicznościowych, biznesowych i wydarzeń kulturalnych z wyjątkową oprawą.

Aleje Smaku

Zamość

Restauracja i pizzeria w centrum Zamościa, o nowoczesnym wystroju i przyjaznej atmosferze, z doświadczeniem w organizacji wydarzeń rodzinnych i imprez okolicznościowych.

Dom weselny Ambrozja

Zamość

Uroczy dom weselny i sala bankietowa, która pomieści nawet 300 gości w swoim eleganckim wnętrzu. Idealne miejsce na huczną imprezę taneczną lub oficjalne wydarzenie firmowe.

Obiad weselny w Zamościu - ważne wskazówki

Obiad weselny - alternatywa dla wesela

Coraz bardziej popularna w dużych miastach staje się organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast wesel. Jest to rozwiązanie wybierane przez pary, nieprzywiązujące wagi do tradycyjnych polskich wesel i wolące uczcić ten dzień w mniejszym gronie najbliższych osób, w spokojnej i eleganckiej atmosferze. Zdecydowanie jest to mniej kosztowne niż urządzenie wielkiej imprezy w domu weselnym. Podczas obiadu ślubnego zazwyczaj nie tańczy się, chociaż jest to uzależnione od lokalu - niektóre mogą oferować miejsce na “parkiet”.

Obiad weselny w Zamościu - ceny

Podczas gdy organizacja wesela będzie nas kosztować od 150 do nawet 400 zł za osobę, obiad ślubny będzie zdecydowanie mniejszym kosztem - między 70, a 200 zł. Cena od osoby jest uzależniona m.in. od renomy lokalu, jego położenia, liczby serwowanych potraw. Koszty te możemy obniżyć, wybierając menu sezonowe, czyli takie, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w sezonie. Za dzieci w wieku do lat 12 najczęściej zapłacimy 50% ceny, a maluchy do 3 lat zwykle jedzą gratis.

Dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym mogą stanowić m.in.:
- wynajem sali
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się jednak tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w cenę “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.
Po podsumowaniu dodatkowych kosztów, cena za osobę przy organizacji wesela wyniesie od 200 do 500 zł, a koszty obiadu ślubnego wyniosą od 100 do 250 zł za osobę.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Zamościu?

W Zamościu obiady weselne organizowane są najczęściej w centrum miasta. Lokale wybierane na przyjęcia to zazwyczaj eleganckie restauracje umożliwiające wynajem sali na wyłączność oraz klubokawiarnie oferujące autorską kuchnię. Szczególną popularnością cieszą się lokale położone w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Od czego zacząć wybór lokalu na obiad weselny? Przede wszystkim od określenia budżetu oraz liczby gości. Zwykle obiad ślubny trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej jeszcze przed północą).

Wybierzmy lokal, którego wystrój najbardziej nam odpowiada - bardziej odpowiada nam eleganckie przyjęcie w restauracji, czy mniej formalne spotkanie w klubokawiarni? Zdecydujmy też jakie dania mają się znaleźć w ślubnym menu.

Menu na obiad weselny

Menu na obiad ślubny składa się zwykle z przystawki, dwudaniowego obiadu oraz deseru. Możemy też zamówić dodatkowe ciepłe danie, serwowane zazwyczaj na koniec przyjęcia.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Zamościu:
- przystawka: carpaccio z polędwicy wołowej
- zupa: rosół z makaronem
- drugie danie: polędwiczki wieprzowe w sosie grzybowym
- deser: sernik z musem czekoladowym

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na takie kameralne przyjęcie nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a lub konferansjera, którzy sprawdzają się raczej na dużych weselach. Impreza toczy się spokojniejszym tempem, które nadają kolejno serwowane dania. Muzyka zwykle jest odtwarzana z płyt. Można wynająć muzyków, którzy zagrają dla nas na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy, jednak za taką atrakcję (trwającą ok. 2-3 godziny) trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie zdjęcia w zabawnych przebraniach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.