Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Popularne miejsca na konferencję w Katowicach

Oprócz Katowic klienci organizują najczęściej konferencje w miastach: Gliwice, Chorzów, Zabrze, Tychy, Bytom, Ruda Śląska

Hotel KInga

Katowice

hotel, restauracja

Hotel Senator Katowice

Katowice

hotel, restauracja

Campanile

Katowice

Hotel Restaurant Campanile Katowice znajduje się 1 km od dworca kolejowego i centrum miasta. W hotelu jest restauracja i bar. 3 klimatyzowane, w pełni wyposażone sale o łącznej powierzchni 245 m2. Rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do klienta. Organizacja eleganckich przyjęć okolicznościowych oraz konferencji i szkoleń firmowych.

Novotel Katowice Centrum

Katowice

4-gwiazdkowy hotel w centrum miasta | kuchnia międzynarodowa | sale konferencyjne dla 230 osób | parking dla klientów | 5 minut spacerem do Strefy Kultury

Fest Jodło

Katowice

restauracja

Hotel Senator

Katowice

Hotel Senator zlokalizowany jest w centrum Katowic. W hotelu znajduje się restauracja oferująca szeroki wybór potraw. Lokal posiada dużą salę konferencyjną na 50 osób, która idealnie sprawdzi się podczas organizacji przyjęć, bankietów lub szkoleń. Mniejsza sala konferencyjna, mogąca pomieścić 10 osób świetnie sprawdzi się na organizację kameralnych uroczystości.

Cafe Kattowitz

Katowice

Kawiarnia, restauracja i drink bar tuż obok Rynku. Wnętrza stylizowane na przełom XIX i XX wieku. Kuchnia regionalna. Menu w języku śląskim. Organizacja imprez okolicznościowych. 3 sale - Daisy, Balowa i Biblioteczna.

Q hotel PLUS KATOWICE

Katowice

hotel, restauracja

Patio-Park. Restauracja

Katowice

Restauracja Patio Park serwuje dania przygotowane z najwyższej jakości składników, w menu można znaleźć również dania wegetariańskie oraz dania dla dzieci. Restauracja posiada 3 klimatyzowane sale bankietowe, które świetnie sprawdzą się w organizacji wesel, komunii czy chrzcin. W lokalu znajduje się również kącik zabaw dla dzieci, taras oraz ogród.

Konferencje w Katowice - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować konferencję w Katowicach?

Katowice, jako ważny biznesowy ośrodek w kraju, może poszczycić się bogatą ofertą sal konferencyjnych. Konferencja w hotelu, restauracji, centrum kongresowym, przestrzeni coworkingowej - wybór obiektu na konferencję w Katowicach jest olbrzymi.

Praktycznie w każdej dzielnicy Katowic możesz znaleźć wyspecjalizowane obiekty na konferencję. Najwięcej hoteli i sal konferencyjnych znajduje się w centrum, głównie ze względu na dogodny dojazd komunikacją miejską. Sporo lokali znajdziesz także w miastach leżących obok Katowic, takich jak: Chorzów, Ruda Śląska czy Bytom.

Atrakcyjne lokalizacje mogą zapewnić podmiejskie centra konferencyjne i hotele. Oprócz miejsca na oficjalną część konferencji oferują one często idealne warunki - w postaci własnego ogrodu, tarasu lub patio - na mniej oficjalną część wydarzenia, np. networking czy obiad.

Bardzo duże wydarzenie

Na bardzo duże wydarzenia i konferencje biznesowe - powyżej 500 osób - do wyboru masz specjalne centra kongresowe i konferencyjne, sale kinowe, obiekty sportowe lub nawet hale widowiskowe, jak Stadion Miejski czy Spodek, które pomieszczą kilka tysięcy osób.

Duża konferencja

Organizując dużą konferencję - powyżej 150 osób - do wyboru masz liczne centra konferencyjno-szkoleniowe lub sale konferencyjne w hotelach.

Konferencja średniej wielkości

Od 50 do 150 osób sprawdzą się przestrzenie coworkingowe, restauracje lub hotele.

Wynajem sali konferencyjnej - cennik

Cena za wynajem sali lub centrum konferencyjnego zależy głównie od liczby uczestników konferencji, czasu trwania konferencji - standardowo rozlicza się za 4h, 8h lub cały dzień wynajmu - oraz interesującej nas lokalizacji. Na cenę wynajmu wpływ ma także interesujące nas wyposażenie sali, obsługa (techniczna, administracyjna i gastronomiczna) oraz usługi gastronomiczne (przerwy kawowe, catering, lunch).

Hotele biznesowe lub centra konferencyjne zwykle podaje cenę za osobę lub za cały dzień wynajmu. Niektóre większe obiekty oferują specjalne pakiety konferencyjne (wynajem sal i obsługa konferencji, noclegi, wyżywienie i atrakcje dla uczestników). Najbardziej popularne terminy na konferencje to maj-czerwiec oraz październik-listopad. W mniej obleganych terminach jest szansa na duże rabaty od oferty cennikowej (nawet do 25 proc.).

Za wynajem nowoczesnej przestrzeni coworkingowej do około 50 osób - bez opcji cateringu, z podstawowym zapleczem technicznym - na 4h zapłacimy w Katowicach od 1 350zł. Sala konferencyjna w prestiżowym hotelu biznesowym w centrum Katowic na konferencję do 150 osób to koszt od 125 zł/ osobę za cały dzień konferencji (w pakiecie oferowane są multimedia, nadzór techniczny i przerwy kawowe z przekąskami).

Pod Katowicami obiekty konferencyjne oferują nieco niższe ceny. Dzienny koszt wynajmu sali mieszczącej 200 osób to wydatek ok. 3 600 zł (w cenie zawarty jest podstawowy sprzęt techniczny). Oddzielnie przygotowana jest wycena usług gastronomicznych z obsługą. Przerwy kawowe z przekąskami to zwykle koszt od 18 zł/ osobę, lunch w formie szwedzkiego stołu - od 27 zł/ osobę.

Organizacja konferencji - o czym pamiętać?

Organizacja konferencji bywa nie lada wyzwaniem, dlatego zajmują się tym najczęściej wyspecjalizowane firmy szkoleniowo-konferencyjne lub agencje eventowe. Jeśli samodzielnie decydujesz się na organizację konferencji musisz wziąć pod uwagę szereg czynników. Zacznij od budżetu, którym dysponujesz na wynajem sali. W kolejnych krokach zwróć uwagę na dojazd do miejsca na konferencję - czy jest dobre połączenie komunikacją publiczną - oraz czy i jak duży parking dla gości posiada.

Bardzo ważne jest wyposażenie sali - zestaw nagłośnieniowy, mikrofony, rzutniki, flipcharty. Od początku zastanów się nad rozkładem krzeseł i stołów, jaki Cię najbardziej interesuje. Najczęściej spotykane ustawienia to: kinowe/ teatralne, w podkowę oraz szkolne/ klasowe.

Wybierając miejsce na konferencję ważne jest, by upewnić się czy istnieje miejsce na networking w przerwie konferencji. Hotele i centra konferencyjne najczęściej aranżują przestrzeń na przerwy kawowe w lobby hotelowym lub na korytarzach.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.