Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują urodziny dzieci

W Warszawie rodzice najczęściej organizują urodziny dziecka w dzielnicach: Ursynów, Mokotów, Ursus, Praga Północ, Bemowo

Pompon

Warszawa, Wola

Restauracja i Klubokawiarnia dla dorosłych i dzieci, z ciekawymi salami zabaw, organicznym jedzeniem z hinduskimi akcentami, inspirującymi zajęciami i Pompon Spa

Studio Kulinarne Małe Przyjemności

Warszawa, Wola

studio kulinarne

Tarabuk w Teatrze Lalka

Warszawa, Śródmieście

księgarnia & kawiarnia & spotkania dla dzieci

Klub Dla Rodzin Zwalcz Nudę

Warszawa, Praga-Południe

sala zabaw, aktywnie

Coco Cafe

Warszawa, Mokotów

klubokawiarnia dla dzieci

Terapeutyczna Kawiarnia

Warszawa, Ursynów

Kawiarnia i Poradnia zdrowia psychicznego

Fundacja Pociechom

Warszawa, Praga-Północ

aktywnie

Pawilon Kulturalny

Warszawa, Żoliborz

Klubokawiarnia & restauracja polecana na imprezy rodzinne. Zalety: swobodna atmosfera, duży ogród z widokiem na park Sady Żoliborskie.

Sztukarnia

Warszawa, Mokotów

Centrum Artystyczne & Wydarzenia dla firm

Oczekiwania klientów

Zobacz oczekiwania innych osób, które szukały niedawno lokalu na urodziny dziecka w Warszawie

Elegancka restauracja na urodziny nad Zalewem Zegrzyńskim

preferowane miejsce: restauracja

liczba gości: 15 osób

szczegóły: Planuję zorganizować przyjęcie z okazji urodzin 2-latka. Zależy mi na tym, aby w restauracji znajdował się kącik zabaw lub ogródek.

menu: przekąski, dania ciepłe, desery i napoje

czas trwania: od 16:00, ok. 3 godziny


od 105 zł za osobę (cena zależy od wybranego wariantu menu) średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Sala zabaw na urodziny dziecka w Warszawie

preferowane miejsce: sala zabaw, klubokawiarnia

liczba osób: 10 osób

dodatkowe oczekiwania: Szukam fajnego miejsca na urodziny 3-latka. Jestem zainteresowana salą zabaw, która zapewni animatorkę z pomysłami na różne atrakcje. Mile widziany będzie również ogródek.

menu: przekąski, desery, tort, napoje

czas trwania: od 12:00


70 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Pytania i odpowiedzi

Urodziny dziecka w Warszawie - przydatne informacje

Nie ma jedynej słusznej odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zorganizować urodziny dla dziecka w Warszawie. Wiele zależy od tego w jakim wieku jest nasza pociecha - na pewno inaczej powinny wyglądać 1 urodziny dziecka, inaczej przyjęcie urodzinowe dla 8-latki czy 10-latka, a zupełnie inaczej impreza nastolatków. Im starsze dziecko, tym bardziej warto wziąć pod uwagę jego pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia.

Pomysły na przyjęcia urodzinowe dla dzieci w Warszawie

Urodziny na sali zabaw

Rodzice przedszkolaków i młodszych uczniów szkół podstawowych najchętniej decydują się na sale zabaw. Zarówno w każdej dzielnicy Warszawy, jak i w okolicach nie będzie problemu ze znalezieniem takiego miejsca. Zazwyczaj sale zabaw oferują dzieciom, poza przestrzenią do zabawy, także dodatkowe atrakcje - część z nich jest w cenie, za inne trzeba dopłacić. Szczególnie popularne jest malowanie twarzy (atrakcją są farby fluorescencyjne), piniaty (czyli rozbijanie dużej kuli wypełnionej słodyczami), zamykanie w bańce mydlanej oraz różnego rodzaju pokazy np. iluzjonistyczne, tworzenia kształtów z balonów, żonglerki czy psich sztuczek. Oczywiście sale zabaw powinny zapewnić dzieciom wszystkie atrakcje pod okiem czujnego opiekuna, który nierzadko jest jednocześnie animatorem.

Dobrze jeśli w sali zabaw przewidziana jest oddzielna przestrzeń ze stolikami, w której dzieci mogą wygodnie usiąść i coś zjeść - najważniejszym punktem przyjęcia będzie tort urodzinowy. Najczęściej w tym samym czasie rodzice mogą usiąść przy oddzielnym stoliku, wypić wspólnie kawę i spokojnie porozmawiać.

Urodziny dziecka w restauracji

W organizacji dziecięcych przyjęć urodzinowych specjalizuje się coraz więcej warszawskich restauracji. Rodzice chętnie decydują się na urodziny dziecka w lokalu ze względu na bardziej różnorodne menu niż w przypadku sal zabaw - restauracje oferują zarówno dania ciepłe, zimne, przekąski i desery, przy czym zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia znajdą coś smacznego dla siebie. Restauracja wydaje się idealnym miejscem na przyjęcie urodzinowe, gdy chcemy połączyć imprezę dziecięcą z imprezą rodzinną. Coraz więcej restauracji współpracuje z profesjonalnymi animatorami, którzy zajmą się małym solenizantem oraz innymi dziećmi - przygotują scenariusz imprezy z zabawami i dodatkowymi atrakcjami. Wybierając restaurację na urodziny dla dziecka warto zaznaczyć, czy zależy nam na wyłączności (albo przynajmniej oddzielnej sali z urodzinowymi dekoracjami), dostosowanej do potrzeb dzieci przestrzeni do zabawy, obecności animatora i odpowiednim miejscu dla dorosłych gości. Coraz częściej także klubokawiarnie rozszerzają swoją ofertę i organizują urodziny dla dzieci.

Naukowe, kulinarne a może sportowe urodziny?

Liczba pomysłów na organizację przyjęcia urodzinowego dla dziecka jest nieograniczona. Wielbicielom eksperymentów spodobają się naukowe urodziny - solenizant i jego goście będą mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia chemiczne oraz rozwiązywać zagadki, oczywiście pod czujnym okiem opiekuna-animatora. Małych smakoszy warto zabrać do szkoły gotowania. Nie tylko dorosłym, ale i dzieciom wiele radości sprawić może wspólne przygotowywanie ulubionych potraw uwieńczone… ich zjedzeniem. Wspólne gotowanie pod okiem doświadczonego kucharza może być dobrą okazją do przemycenia wiedzy na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Natomiast dla fanów sportu dużą przyjemnością byłoby zwiedzanie Stadionu Narodowego albo Stadionu Legii Warszawa, szaleństwa w parku trampolin, na basenie, gra w squasha, wysiłek na ściance wspinaczkowej, kręgle czy nawet golf. Animatorzy mają wiele gotowych pomysły na tzw. “sportowe urodziny”. Ufff, możliwości trudno zliczyć, więc bez konsultacji z solenizantem może być trudno podjąć decyzję.

Escape room dla dzieci

Ciekawym pomysłem jest zaproszenie z okazji urodzin koleżanek i kolegów naszego dziecka do escape room albo do salonu wirtualnej rzeczywistości (VR). W większości pokojów zagadek znajdziemy różne scenariusze dostosowane dla grup dziecięcych, w zależności od liczby osób i wieku. Natomiast w salonach wirtualnej rzeczywistości dzieci będą mogły przenieść się w czasie i przestrzeni, grając w najnowsze gry. Takie atrakcje sprawdzą się zarówno dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (już nawet dla 7-latka), jak i w przypadku imprez urodzinowych nastolatków.

Czy uda się zorganizować tanie urodziny dla dziecka w Warszawie?

Najtaniej domowym sposobem - mają zwyczaj mówić nasze mamy i babcie. Czasy się zmieniły i przygotowanie większych imprez w domu wcale nie musi oznaczać najtańszej opcji, a już na pewno nie najłatwiejszej. Tym bardziej, że organizacja urodzin to nie tylko atrakcyjny dla dzieci poczęstunek, ale przede wszystkim wciągające zabawy.

Urodziny w sali zabaw trwają zazwyczaj 2-3 godziny, a ich koszt wynosi od ok. 40 zł do ok. 80 zł za osobę. Różnice w cenie zależą od tego czy impreza urodzinowa ma się odbyć w ciągu tygodnia czy w weekend. W terminie od poniedziałku do czwartku prawdopodobnie uda nam się znaleźć nawet takie miejsca, w których zorganizujemy zabawę za niewiele ponad 30 zł od osoby. Z drugiej jednak strony wszystkie dodatkowe usługi (poza wynajmem sali i biletami wstępu dla dzieci) będą wiązały się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli zdecydujemy się na trochę droższy pakiet urodzinowy w sali zabaw - w cenie od ok. 80 zł za osobę - mamy zapewnioną obecność animatora, poczęstunek dla dzieci czy jedną atrakcję ekstra np. malowanie twarzy. Tort najczęściej jest płatny oddzielnie, dlatego gdy mamy ulubioną cukiernię albo umiejętności kulinarne warto zastanowić się nad dostarczeniem go we własnym zakresie.

Ceny atrakcji sportowych wahają się od 100 do 150 zł za osobę i również trwają ok. 2 godzin - w tym przypadku w cenę zwykle mamy wliczony poczęstunek oraz opiekę animatora zabaw. Tańszą atrakcją będzie wyjście na kręgle albo wspólna zabawa w escape roomie - ceny wynoszą od 50 do 75 zł od osoby.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.