Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Gdańsku posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Wrzeszcz, Oliwa.

Centrum Galion

Gdańsk

Hotel z restauracja, położony w cichej, nadmorskiej części Gdańska. Pyszne dania kuchni polskiej i piękny widok na marinę i zacumowane jachty sprawiają, że każda wizyta lub impreza jest wyjątkowa. Organizacja uroczystości na trzech salach: Sala Widokowa z tarasem mieszcząca do 25 osób, Sala Portowa mieszcząca do 50 osób, Sala Restauracyjna mieszcząca do 100 osób.

Progres

Gdańsk

Progres to kompleks sal bankietowo konferencyjnych oraz restauracja. Obiekt zlokalizowany na słynnym osiedlu Garnizon. Restauracja na co dzień serwuje kuchnie polską z małym twistem europejskiej. Przynależna przestrzeń bankietowo konferencyjna pomieści do 240 osób, to świetne miejsce na organizację wszelkich imprez okolicznościowych, konferencji, eventów czy innych spotkań służbowych .

Restauracja Kuchnia Aleksandry

Gdańsk

Wschodnioeuropejska restauracja o niezwykłym klimacie. Menu złożone jest ze świetnie skomponowanych dań, miedzy innymi potraw z jagnięciny, rozmaitych zakąsek oraz potraw według starorosyjskich przepisów. Świetna lokalizacja w samym sercu gdańskiej Starówki. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest ogródek. Lokal zajmuje się organizacją kameralnych przyjęć okolicznościowych.

Hotel Bartan Gdansk Seaside

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Hotel położony z dala od miejskiego zgiełku, na Wyspie Sobieszewskiej, w pobliżu piaszczystej plaży. Hotelowa restauracja z oranżerią i ogrodem to miejsce na imprezy oraz kameralne spotkania. Unikatowy Klub "Bohnsack", wynajmowany na wyłączność, idealnie pasuje do organizacji urodzin, jubileuszy czy zamkniętych imprez firmowych.

Restauracja Cała Naprzód

Gdańsk

Restauracja znajduje się w Ośrodku Kultury Morskiej przy Długim Pobrzeżu, a z jej tarasu rozpościera się fantastyczny widok na Wyspę Spichrzów oraz przystań jachtową.

Leszczynowy Dworek

Gdańsk

2 klimatyzowane, elegancko urządzone sale: Bankietowa do 140 osób oraz Restauracyjna do 45 osób, umożliwiające organizację wszelkich imprez okolicznościowych oraz firmowych | 15 nowocześnie urządzonych pokoi z łazienkami | Wokół budynku rozciąga się piękny, zadbany ogród wraz z altanką oraz fontanną | Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu, ze świeżych i pełnowartościowych składników

Miasto Aniołów

Gdańsk

Restauracja i klub „Miasto Aniołów” znajduje się w samym centrum Gdańska. Restauracja posiada bogate menu, z wieloma daniami kuchni regionalnej, miejsce do zabawy dla dzieci i przygotowane specjalnie dla nich menu. Przestronna sala umożliwia organizacje imprez do 200 osób. Klub jest bardzo przestronny i nowoczesny, posiada strefę VIP z 50 miejscami, taras oraz świetnie zaopatrzony bar

Bread & Wine by Ferber

Gdańsk

Lokal w centrum Gdańska, który łączy w sobie cechy restauracji, kawiarnii, piekarnii i cukiernii | Organizacja kameralnych imprez okolicznościowych i eventów firmowych | Ogródek z widokiem na gdańskie kamienice | Pyszne, zdrowe śniadania z ciepłym pieczywem, pomysłowe lunche i lekkie kolacje

Hard Rock Cafe Gdańsk

Gdańsk

Idealne miejsce dla fanów muzyki oraz niezapomnianych wrażeń w sercu Starego Miasta Gdańska. Ponad 100 miejsc na 2 poziomach w restauracji, letni taras otwarty od wiosny do późnej jesieni, tradycyjne amerykańskie jedzenie oraz bogata karta koktajli. Chcesz zaskoczyć znajomych i spędzić czas w miejscu innym niż wszystkie? Dobrze trafiłeś! Koniecznie zarezerwuj stolik i poczuj atmosferę Hard Rocka.

Obiad dla grupy w Gdańsku - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Gdańsku.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Gdańsku?

W Gdańsku działa ponad 600 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Ulica Długa i Długi Targ

Gdańskie Stare miasto to spójna zabudowa uznawana za jedną z najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Można tu zobaczyć zabytki z różnych okresów architektonicznych, tworzone przez artystów z całego świata. Stare Miasto, nazywane także Głównym Miastem, to kompleks budynków, obok którego żaden z turystów nie może przejść obojętnie. Jego osią jest Trakt Królewski, który nawiązuje do trasy uroczystych wjazdów polskich monarchów do miasta. Trakt Królewski obejmuje swoim zasięgiem wiele słynnych zabytków oraz słynnych uliczek, m.in. ulicę Długą i Długi Targ. To właśnie Długi Targ w przeszłości stanowił gdański rynek i centralną część całego miasta. Możemy tutaj podziwiać takie zabytki jak Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, słynną na całą Polskę fontannę Neptuna, uroku dopełniają stare kamieniczki, z których każda jest w innym kolorze.

Okolice Długie Targu to także świetne miejsce na postój i obiad. Znajdziemy tutaj restauracje o bardzo szerokiej ofercie kulinarnej, serwujące bałtyckie ryby ale także dania kuchni z innych regionów Polski czy Europy. Warto jednak będąc w Trójmieście wybrać się na rybę, niektóre restauracje opanowały sztukę serwowania mieszkańców Morza Bałtyckiego do perfekcji. Planując grupowy posiłek w tej części miasta musimy mieć również na uwadze, że ceny będą wyższe niż w innych dzielnicach Grodu Neptuna oraz koniecznym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Długie Pobrzeże oraz Ulica Mariacka

Kontynuując nasz spacer do końca Długie Targu przejdziemy przez Zieloną Bramę i skręcając w lewo znajdziemy się na Długim Pobrzeżu. Nadwodny deptak to wizytówka Gdańska, znajdują się tutaj liczne bramy wodne, które zapewniały bezpośredni dostęp przypływającym statkom do miasta. Kolejnym z symboli tej części stolicy Pomorza jest słynny Żuraw, zabytkowy dźwig portowy oraz kolejna z bram prowadzących do miasta. Skręcając właśnie w jedną z takich bram znajdziemy się na ulicy Mariackiej, przy której usytuowana jest Bazylika Mariacka, najwyższa na świecie ceglana świątynia, której wieża ma 82 metry wysokości.

Ulica Mariacka to wyjątkowe miejsce na zjedzenie obiadu w jednej z tutejszych kamieniczek. Parterowe restauracje, kawiarnie i bary potrafią wraz z otoczeniem stworzyć niesamowity klimat. Często turyści nie chcą wręcz wychodzić z lokalu, zachwyceni panującą w nim atmosferą. Podobnie jak przy Długim Targu, przyjezdni muszą jednak być nastawieni na większy wydatek finansowy niż w pozostałych częściach miasta.

Rejs w stronę Westerplatte

Będąc na Długim Pobrzeżu warto sprawić sobie dodatkową atrakcję i wybrać się w rejs statkiem na Westerplatte - miejsce wybuchu II Wojny Światowej. Na tym słynnym półwyspie w latach 1926-1939 działała składnica tranzytowa. Westerplatte jest jednak przede wszystkim najważniejszym i najlepiej znanym punktem oporu Polaków przed niemieckim okupantem. To tutaj 1 września 1939 roku o godzinie 4:45 rozpoczął się najkrwawszy konflikt w historii świata. Dzisiaj Westerplatte to głównie miejsce symbol, oraz obowiązkowy punkt wycieczki do Gdańska. Kulminacją zwiedzania dawnej składnicy jest Pomnik Obrońców Wybrzeża zbudowany z 236 bloków granitowych, o łącznej masie 1150 ton.

Będąc na samym Westerplatte nie znajdziemy wielu restauracji, ale spacerując kilkaset metrów dalej możemy bez problemu odnaleźć lokale serwujące kuchnię typowo regionalną, nastawioną na przypływających turystów. Warto zatrzymać się tutaj i spożyć obiad w klimatycznym miejscu, nasłuchując szum nieodległego morza.

Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej

Wróćmy z naszego rejsu nad Długie Pobrzeże i udajmy się na dalszą, pieszą wycieczkę w kierunku północnym. Nieopodal gdańskiego Starego Miasta, znajdują się dwa muzea, które są stałym punktem na trasie wycieczki każdego, świadomego obywatela, zainteresowanego choć trochę historią. Pierwsze z nich - Muzeum II Wojny Światowej, upamiętnia wydarzenia z Westerplatte, wspomniane w poprzednim paragrafie, jak również opowiada o historii całej wojny i okupacji. Piękny budynek muzeum świetnie komponuje się ze starówką, nawiązując do otaczających go budowli. Prawdziwym sercem budowli jest jednak wystawa znajdująca się w całości 14 metrów pod ziemią. Drugim z muzeów, którego ominąć nie można jest Europejskie Centrum Solidarności. Rdzawy obiekt na terenie byłej Stoczni Gdańskiej wielu turystom może przypominać okręt, budynek posiada aż 3 piętra interaktywnych ekspozycji przedstawiające historie walki o wolność Solidarności w czasach PRL. Muzeum stara się upamiętnić wszystkich bohaterów tamtych czasów pokazując wydarzenia od początku poprzedniego ustroju, aż do wyborów w czerwcu 1989 roku.

Na dogłębne zwiedzenie dwóch muzeów warto poświęcić nawet cały dzień, jeżeli jednak jesteśmy tylko powierzchownie zainteresowani, 4 godziny powinny być czasem wystarczającym na zwiedzenie obu obiektów. Mało która osoba nie opuszcza wystaw zmęczona i głodna, jest to więc najlepszy czas w trakcie dnia na przerwę obiadową. Warto w tym celu niekoniecznie ruszyć w kierunku starówki, a zrobić spacer po terenach Stoczni Gdańskiej gdzie znajdziemy wiele klimatycznych restauracji.

Obok Gdańska - Sopot i Gdynia

Trójmiasto to oprócz Śląska jedyna konurbacja w Polsce. Zespół trzech miast zamieszkuje łącznie prawie 750 tysięcy ludzi, tutejsze plaże w wakacje są destynacją turystyczną wielu Polaków i cudzoziemców. Zwiedzając Gdańsk warto wsiąść w pociąg i wybrać się do pozostałych dwóch miejscowości należących do metropolii. Sopot urzeka piękną zabudową, świetnymi restauracjami na Monciaku oraz najdłuższym molem nad Morzem Bałtyckim. Gdynia to z kolei miasto zupełnie różniące się od dwóch pozostałych w Trójmieście. Mała wioska rybacka została w kilka lat przekształcona w ponad stutysięczne miasto, w okresie II RP miejscowość stała się portem. Nie spotkamy tutaj średniowiecznych zabytków, takich jak w Gdańsku, Gdynia zachwyca za to swoją nowoczesnością, pięknymi klifami, oraz najwyższym budynkiem w konurbacji.

Każde z miast oferuje bardzo szeroką ofertę restauracyjną, bez problemu znajdziemy lokal na każdą okazję i pod każdy portfel klienta. Organizacja obiadu w Trójmieście powinna wiązać się jednak ze wcześniejszym dokonaniem rezerwacji. Każda z miejscowości ma ulice słynące z dużej oferty restauracyjnej. W Sopocie jest to już wyżej wspomniany Monciak, w Gdyni z kolei ulica Świętojańska.

Ceny posiłków dla grup w Gdańsku

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Gdańsk oferuje naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Gdańsku? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia pomorska jest wielu ludziom zupełnie nieznana. Prawdą jest, że każdy przyjeżdżając nad morze je rybę, ale ile jest rzeczywiście ludzi, którzy potrafią wymienić tradycyjne potrawy z Pomorza? Paradoksalnie Pomorzanie stanowili w większości ludność bardzo ubogą, przez co szanowali jedzenie, które udało się im pozyskać i nic z tego starali się nie marnować. Oczywiście podstawowymi produktami ze względu na dostęp do morza i licznych jezior są wyżej wspomniane ryby. Mieszkańcy akwenów są serwowani na wiele sposobów, od smażenia po marynowanie. Przy rybie, na talerzu obecne są zazwyczaj grzyby i ziemniaki.

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Śledź atlantycki w oliwie z oliwek, sokiem z cytryny i ziołami prowansalskimi, podawany z chlebem i herbatą.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Brukwianka - zupa z brukwi żółtej na wędzonej gęsinie.

Drugie danie: Szadolce i kulanki - kluski z masy ziemniaczanej, podawane z mlekiem lub śmietaną.

Deser: Placuszki serowe z czarną porzeczką

Napój: woda, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Klitundplumen - zupa śliwkowa z kluskami.

Drugie danie: Pierogi z łososiem w sosie winnym z szyjkami rakowymi

Deser: Ruchanki - racuchy z ciasta chlebowego lub drożdżowego, podawane z cukrem.

Napój: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I

Przystawka: Śledzie po Kaszubsku w sosie pomidorowym

Danie ciepłe: Pieczona i gotowana golonka, podawana z kiszoną kapustą

Napoje: Kawa lub herbata

Zestaw II

Danie ciepłe: Ziemniaki w mundurkach, podawane na ciepło ze śledziem

Deser: Gruszki gotowane z makaronem po kaszubsku

Napoje: Kawa lub herbata

Zestaw na wynos:

Zestaw I: kanapka z tuńczykiem i sałatą w sosie koperkowym, jabłko, jogurt owocowy, baton, woda lub sok

Zestaw II: Kanapki z pastą z tuńczyka i ogórkiem, banan, chipsy z suszonych jabłek, baton energetyczny, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.