Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Białymstoku rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Centrum, Wygoda, Piaski

Hotel Leśny Białystok

Białystok, Leśna Dolina

Hotel zlokalizowany w cichej i spokojnej dzielnicy miasta | duża (do 120 osób) i mniejsza sala bankietowa | w pełni wyposażone dwie sale konferencyjne (mieszczące 100 i 60 osób) | miejsce do zorganizowania zabawy na świeżym powietrzu

Ambrozja

Białystok

Sala Bankietowa i Konferencyjna

Nowa Dalmacja

Białystok, Centrum

Przytulna restauracja niedaleko centrum miasta | Znajdziesz tam dania kuchni chorwackiej oraz pizzę z chorwackiego pieca opalanego drewnem bukowym | Może pomieścić do 25 osób

Renesans

Białystok, Sienkiewicza

Restauracja Receptura

Białystok, Centrum

Restauracja z dużą salą bankietową, idealną do organizacji imprezy okolicznościowej, rodzinnej lub firmowej, z domową i pyszną kuchnią.

Willa Tanona & Chaber

Białystok, Jaroszówka

Hotel z restauracją i profesjonalnie wyposażoną salą konferencyjną. Kompleksowa organizacja i obsługa gastronomiczna.

Kawiarnia Muzyczna FAMA

Białystok, Piaski

Klimatyczna i kameralna klubokawiarnia, idealna na imprezy w bliskim gronie oraz huczne imprezy taneczne.

Restauracja Camelot [Białystok]

Białystok, Centrum

Spotkanie starego i nowego świata w samym sercu Białegostoku. Nastrojowy lokal z doskonałą obsługą i kuchnią.

Cechowa

Białystok

Restauracja o nowoczesnym wystroju i przytulnym klimacie w kultowym miejscu, z kilkudziesięcioletnią historią.

Chrzciny w Białymstoku - ważne wskazówki

Chrzciny w Białymstoku - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Białymstoku to zwykle koszt od 85 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, dwudaniowy obiad, deser oraz zimne i ciepłe napoje. Tort może się okazać dodatkowym kosztem. Niektóre lokale zgadzają się na dostarczenie własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Białymstoku?

Największą popularnością cieszą się małe restauracje i sale bankietowe w hotelach, znajdujące się w centrum miasta. Zwykle rodzice wybierają lokale w dzielnicach: Piaski, Centrum, Wygoda. Okolice rynku są niezwykle atrakcyjnym miejscem na przyjęcia rodzinne, ze względu na mnogość lokali oraz bliskość terenów zielonych, sprzyjających spacerom.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najlepiej ochrzcić dziecko w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice wolą organizować chrzciny podczas największych świąt katolickich - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy należy się spodziewać braku wolnych terminów w lokalach.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierana jest kuchnia polska, czasem goście decydują się na kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Białymstoku:
-przystawka: tatar wołowy
-zupa: krem z białych warzyw
-danie główne: polędwiczki wieprzowe w sosie pieczeniowym
-deser: deser chałwowy

Zwykle lokale organizujące przyjęcia chrzcielne są otwarte na propozycje rodziców. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona specjalne menu. Warto to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrzcin została uwieczniona na zdjęciach, warto pomyśleć nad wynajęciem fotografa. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można wynająć animatorkę zabaw, która się nimi zaopiekuje, organizując im gry i zabawy podczas imprezy.

Niektóre lokale oferują kącik zabaw - warto o niego zapytać. W przypadku jego braku, można poprosić o wydzielenie specjalnego miejsca do zabawy dla dzieci na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych to bardzo ważna kwestia - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Później należy zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie chcemy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli chcemy urządzić chrzciny w domu, warto pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wolimy zarezerwować lokal, najlepiej to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.