Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Elblągu rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście

Pałac w Janowie

Elbląg

sala bankietowa

Kawiarnia "U Aktorów"

Elbląg

kawiarnia

Dom Weselny Korona [Elbląg]

Elbląg

Dom weselny z przestronną salą, idealną na organizację wielkiego wesela oraz innych hucznych imprez w dużym gronie, takich jak bankiety i inne wydarzenia firmowe.

BAR KALINKA

Elbląg

restauracja, bar

Hotel Europa | Elbląg

Elbląg

Hotel w pobliżu parku leśnego Bażantarnia, z wykwalifikowaną obsługą, osobną salą i menu dostosowanymi do życzeń klienta.

Molto Bene

Elbląg

restauracja, kawiarnia

Restauracja Strzecha

Elbląg

Przestronna restauracja ukryta w kamienicy na Starym Mieście, gdzie tradycyjna kuchnia polska łączy się z włoską. Profesjonalna obsługa i przytulny klimat.

Specjal Pub

Elbląg

Restauracja i pub z dobrym piwem i pysznym jedzeniem, idealne miejsce na przyjęcie lub integrację firmową przy wspólnym stole.

Oliwka

Elbląg

Restauracja i pizzeria o eleganckim, nowoczesnym wystroju, przestronnej sali i pysznej kuchni. Idealna na kameralne spotkanie lub większą imprezę.

Chrzciny w Elblągu - ważne wskazówki

Chrzciny w Elblągu - ceny

Organizacja chrzcin w Elblągu to koszt od 80 zł za osobę. W cenę zwykle wliczone są: przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie wchodzą w skład pakietu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Elblągu?

Najczęściej wybieraną dzielnicą na przyjęcia z okazji chrztu jest centrum miasta. Zwykle nowi rodzice rezerwują restauracje i większe kawiarnie. Wiele lokali, umożliwiających organizację imprez okolicznościowych, oferuje coraz bardziej modną kuchnię bezglutenową i wegańską.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy decydują się na organizację chrzcin w trakcie największych świąt katolickich - Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Inni wolą spokój i pewną pogodę, dlatego wybierają sezon wiosenno-letni. Wyjątkiem jest oczywiście maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na przyjęcia komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Elblągu:
-przystawka: carpaccio wołowe
-zupa: pikantna zupa tajska
-danie główne: pieczony dorsz
-deser: panna cotta

Zazwyczaj lokale organizujące imprezy okolicznościowe starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Warto pomyśleć nad wynajęciem fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości. Jeśli zapraszamy dużo osób, możemy też rozważyć wynajęcie animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi.

Warto zapytać, czy lokal, który rezerwujemy posiada kącik zabaw lub czy umożliwia wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo ważny - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu chcemy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie w domu, możemy pomyśleć nad skorzystaniem z usług cateringowych. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.