Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Elblągu rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

HADM Gramatowski

Elbląg

NIEZAPOMNIANE REJSY I IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE Na naszych katamaranach macie Państwo możliwość czarteru katamaranu HADMIK oraz katamaranu HADMÓWKA wraz ze Skipperem. Możliwość zorganizowania spotkań biznesowych, urodzin, zaręczyn czy upamiętnienia przeżyć wyjątkową sesją zdjęciową na ekskluzywnym katamaranie.

Kawiarnia "U Aktorów"

Elbląg

kawiarnia

Pałac w Janowie

Elbląg

sala bankietowa

Dom Weselny Korona [Elbląg]

Elbląg

Dom weselny z przestronną salą, idealną na organizację wielkiego wesela oraz innych hucznych imprez w dużym gronie, takich jak bankiety i inne wydarzenia firmowe.

BAR KALINKA

Elbląg

restauracja, bar

Hotel Europa | Elbląg

Elbląg

Hotel w pobliżu parku leśnego Bażantarnia, z wykwalifikowaną obsługą, osobną salą i menu dostosowanymi do życzeń klienta.

Oliwka

Elbląg

Restauracja i pizzeria o eleganckim, nowoczesnym wystroju, przestronnej sali i pysznej kuchni. Idealna na kameralne spotkanie lub większą imprezę.

Primavera. Pizzeria

Elbląg

pizzeria, restauracja

Restauracja Strzecha

Elbląg

Przestronna restauracja ukryta w kamienicy na Starym Mieście, gdzie tradycyjna kuchnia polska łączy się z włoską. Profesjonalna obsługa i przytulny klimat.

Komunia w Elblągu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Elblągu?

W Elblągu najwięcej przyjęć okolicznościowych organizowanych jest w centrum miasta oraz dzielnicy Trzech Wieszczów. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, parków. Rodzice zazwyczaj wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki letnie.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Elblągu?

Im wcześniej to zrobimy, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne, związane z przyjęciem. Katecheta powinien podać nam datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są zatem najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych restauracji czy kawiarni i wybrać najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym wydarzeniem i przede wszystkim nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle planowanie uroczystości rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto pomyśleć nad wynajęciem na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie również temat składki. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: zapewne tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, a także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Elblągu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Elblągu to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zwykle zapłacimy 50% ceny. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice wybierają zwykle tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Elblągu:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: creme brulee

v

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw jest dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym wyborem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.