Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Gdańsku rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Jasień, Osowa, Wrzeszcz, Oliwa, Morena, Przymorze

RESTAURACJA "ŻABUSIA"

Gdańsk

Rodzinna restauracja, która od trzech pokoleń serwuje gościom pyszne dania kuchni polskiej i międzynarodowej.

Restauracja Cała Naprzód

Gdańsk

Restauracja znajduje się w Ośrodku Kultury Morskiej przy Długim Pobrzeżu, a z jej tarasu rozpościera się fantastyczny widok na Wyspę Spichrzów oraz przystań jachtową. Idealne miejsce dla amatorów kuchni nadmorskiej.

Restauracja Bazylia

Gdańsk

Restauracja

RESTAURACJA "SWOJSKI SMAK"

Gdańsk

Restauracja

Dworek Gościnny

Gdańsk, Lipce

Dom weselny wraz z salą bankietową położony w zielonej dzielnicy Gdańska. Przestronna sala pomieści nawet do 120 osób, a z taras wokół dworku podziwiać można widok na panoramę miasta.

Rucola. Restauracja

Gdańsk, VII Dwór

Restauracja

Klub muzyczny Dobry Wieczór

Gdańsk

Klubokawiarnia & restauracja & organizacja przyjęć

HOTEL BARTAN

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

hotel, restauracja

HOTEL GALION

Gdańsk

hotel, restauracja

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na chrzciny w Gdańsku

Kameralna restauracja na chrzciny w Gdańsku

preferowane miejsce: restauracja

liczba osób: 20 dorosłych, 4 dzieci

menu: kuchnia polska, obiad, przekąski, ciasta

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na małym lokalu lub sali na wyłączność, by dzieci nie przeszkadzały innym gościom i atmosfera była kameralna i rodzinna. Konieczne będzie krzesełko do karmienia, przewijak oraz możliwość podgrzania jedzenia dla niemowlaków. Na obiad chcielibyśmy dania kuchni polskiej, może jakaś pieczeń, a w ramach deseru najlepiej szarlotkę z lodami. Do tego owoce i ciepłe napoje.


100 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Chrzciny w Gdańsku - ważne wskazówki

Chrzciny w Gdańsku - ceny

Organizacja chrzcin w jednym z lokali w Gdańsku to zwykle koszt około 100 zł za osobę. W skład pakietu wchodzą przystawki, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę, ale wiele lokali pozwala na dostarczenie własnego tortu lub własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Gdańsku?

Najczęściej wybieranymi lokalami na chrzciny w Gdańsku są małe restauracje lub większe sale bankietowe, znajdujące się przy hotelach. Rodzice wyprawiający przyjęcie z okazji chrztu, chętnie organizują je w dzielnicach takich jak Jasień, Osowa, Wrzeszcz, czy Oliwa. Kościoły, które rodzice wybierają na chrzest dla swoich dzieci, to m.in. Archikatedra Oliwska, Bazylika Mariacka, czy Kościół św. Jana. Lokale znajdujące się w pobliżu znanych kościołów cieszą się dużą popularnością na przyjęcia chrzcielne.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Rodzice dzielą się na dwie grupy: pierwsza preferuje organizację przyjęć podczas największych katolickich świąt tj. Bożego Narodzenia lub Wielkanocy, druga zaś, organizując chrzciny chce mieć pewność ładnej pogody, dlatego wybiera terminy wiosenno-letnie. Oczywiście maj jest wyjątkiem, gdyż wtedy lokale mają zarezerwowane terminy na komunie.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Gdańsku:
-przystawka: tatar z łososia
-zupa: krem z borowików
-danie główne: pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem
-deser: szarlotka z lodami

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na propozycje i preferencje rodziców organizujących przyjęcie. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Warto zastanowić się nad wynajęciem fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową w plenerze. Pomorze jest miejscem szczególnym, sprzyjającym wykonywaniu zdjęć np. na plaży. Jeśli zapraszamy na przyjęcie sporo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi podczas imprezy w lokalu.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Przede wszystkim należy wybrać dogodny termin. Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na uroczystość i w jakim miejscu zamierzamy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy większej sali bankietowej. Jeśli wybierzemy przyjęcie w domu, wtedy można pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu.

Wybór chrzestnych jest bardzo istotną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.