Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Kaliszu rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście

Marysienka

Kalisz

kawiarnia

Cafe Calisia

Kalisz

kawiarnia

Hotel Calisia

Kalisz

Hotel i restauracja ze znakomitą kuchnią oraz kilkoma salami idealnymi do organizacji wydarzeń i przyjęć okolicznościowych dla nawet 90 osób.

Anabell

Kalisz

Restauracja i kawiarnia o uroczym wystroju w stylu prowansalskim, z fachową obsługą i świetną kuchnią. Dostępny osobny pokój zabaw dla najmłodszych gości.

Gar Magierskiego

Kalisz

catering, sala bankietowa

Pizzeria Santana

Kalisz

pizzeria, kawiarnia

Richmond Music Club

Kalisz

Klub taneczny i restauracja to idealne miejsce na zabawę z przyjaciółmi lub integrację firmową w trochę mniej zobowiązującym stylu.

RESTAURACJA EMILIA

Kalisz

restauracja

Aljo

Kalisz

restauracja

Chrzciny w Kaliszu - ważne wskazówki

Chrzciny w Kaliszu - ceny

W jednym z lokali w Kaliszu, za organizację chrzcin zapłacimy od 80 zł za osobę. W cenę wliczona jest przystawka, dwudaniowy obiad, deser i napoje zimne oraz ciepłe. Tort zazwyczaj należy załatwić we własnym zakresie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Kaliszu?

Najbardziej popularnym na organizację przyjęć rejonem miasta jest centrum. Rodzice najczęściej wybierają restauracje, zwłaszcza takie, które oferują kameralną atmosferę lub np. antresolę na wyłączność dla swoich gości. W centrum znajduje się sporo lokali z kuchnią polską, najchętniej wybieraną na przyjęcia chrzcielne.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najlepiej jest chrzcić dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularną praktyką staje się organizacja chrzcin w czasie Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami spokoju i pewnej, ładnej pogody, najlepiej rezerwować termin na sezon wiosenno-letni. Warto jednak pamiętać, że w maju wszystkie lokale są zarezerwowane na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Kaliszu:
-przystawka: tarta szpinakowa
-zupa: cebulowa
-danie główne: kotlet carski
-deser: deser lodowy z bitą śmietaną

Większość lokali organizujących przyjęcia chrzcielne jest otwarta na propozycje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, koniecznie musimy poinformować o tym restaurację, co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Dzięki temu obsługa będzie miała czas na przygotowanie menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa może się okazać dobrym pomysłem podczas organizacji chrzcin. Nie tylko będzie on towarzyszył nam podczas uroczystości, ale może także wykonać sesję zdjęciową maluszka. Warto pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi podczas przyjęcia.

Można przy rezerwacji lokalu zapytać, czy posiada on kącik zabaw. Może się zdarzyć, że nawet w przypadku jego braku, restauracja wydzieli dla naszych podopiecznych specjalną przestrzeń na czas imprezy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Wybór dogodnego terminu to podstawa. Należy zgłosić chęć ochrzczenia dziecka w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić. To pozwoli dostosować miejsce, w którym chcemy zorganizować przyjęcie - np. odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca w restauracji, wynająć większą salę bankietową, czy zamówić catering do domu.

Istotną kwestią dla nowych rodziców jest też wybór chrzestnych. Aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.