Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Kaliszu rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

Marysienka

Kalisz

kawiarnia

Cafe Calisia

Kalisz

kawiarnia

Hotel Calisia

Kalisz

Hotel i restauracja ze znakomitą kuchnią oraz kilkoma salami idealnymi do organizacji wydarzeń i przyjęć okolicznościowych dla nawet 90 osób.

Anabell

Kalisz

Restauracja i kawiarnia o uroczym wystroju w stylu prowansalskim, z fachową obsługą i świetną kuchnią. Dostępny osobny pokój zabaw dla najmłodszych gości.

Gar Magierskiego

Kalisz

catering, sala bankietowa

Pizzeria Santana

Kalisz

pizzeria, kawiarnia

Richmond Music Club

Kalisz

Klub taneczny i restauracja to idealne miejsce na zabawę z przyjaciółmi lub integrację firmową w trochę mniej zobowiązującym stylu.

Aljo

Kalisz

restauracja

Wanatówka

Kalisz

sala bankietowa

Komunia w Kaliszu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Kaliszu?

W Kaliszu najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym atutem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych. Zwykle na imprezy wybierane są restauracje oraz większe kawiarnie lub klubokawiarnie. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Kaliszu?

Najlepiej zrobić to zaraz na początku roku szkolnego, kiedy katecheta poda termin uroczystości. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu pozostanie nam na inne sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć najbardziej renomowane restauracje są rezerwowane już z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać kilka ofert lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem, a przede wszystkim przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w szale zakupów i planowania - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą zapewne poruszą rodzice na spotkaniu będzie strój komunijny - trzeba zdecydować pomiędzy albą, a sukienką lub garniturem. Na pewno pojawi się pomysł wynajęcia na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszona kwestia składki - trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, czy też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W końcowym okresie przygotowań należy ustalić kto zajmie się udekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz podzielić role na mszę.

Komunia w Kaliszu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Kaliszu kosztuje od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny. Istotnymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia są: rodzaj i liczba serwowanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad dla gości to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój (alba będzie nieco tańszą opcją niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf lub kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Organizatorzy przyjęć komunijnych zazwyczaj decydują się na kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Kaliszu:
- przystawka: rolada z wędzonego łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: polędwiczki wieprzowe
- deser: puchar lodów

Niektóre lokale posiadają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można też dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia podania alkoholu - często wybieraną opcją jest lampka wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub czy można będzie wydzielić dla dzieci miejsce do zabawy podczas przyjęcia. Można też wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobra opcja, jeżeli na imprezie będzie dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.