Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Kielcach rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

Ustronie Leśne

Kielce

Pensjonat na przedmieściach Kielc | 10 minut samochodem do centrum miasta i trasy S7 | kuchnia polska w najlepszym wydaniu | sala bankietowo-konferencyjna umożliwia organizację imprez okolicznościowych do 180 osób | baza noclegowa dla 19 osób | ogród | duży parking

Restauracja Monte-Carlo

Kielce

Autorska restauracja w klimacie sportów samochodowych z wyspecjalizowaną kuchnią polską i regionalną w samym centrum miasta | Wszystkie dania wykonywane ze świeżych, naturalnych, najlepszej jakości produktów pochodzących od regionalnych dostawców | Kucharze i kelnerzy stale uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, które przyczyniają się do ich rozwoju zawodowego i osobistego

Willa Hueta

Kielce

Hotel, restauracja, centrum konferencyjne

Hotel Kongresowy

Kielce

Hotel z dwoma restauracjami, wieloletnim doświadczeniem w organizacji imprez rodzinnych i firmowych, oraz profesjonalnych konferencji. Wysoka jakość świadczonych usług.

Hotel Restauracja Karczówka

Kielce

Restauracja i hotel w uroczej, zielonej okolicy, na zboczu Góry Karczówki. Pyszne dania kuchni staropolskiej oraz trzy oddzielne sale dostępne do organizacji imprez.

Akademia Dziecięca

Kielce

Kawiarnia rodzinna

Hotel Dyminy

Kielce

Nowoczesny hotel z salą bankietową, idealny na spotkanie biznesowe, integrację firmową lub rodzinną imprezę okolicznościową.

Hotel La Mar

Kielce

Hotel z profesjonalną salą konferencyjną, z doświadczeniem w kompleksowej organizacji wydarzeń i imprez rodzinnych i firmowych.

INNA BAJKA

Kielce

klubokawiarnia familijna

Chrzciny w Kielcach - ważne wskazówki

Chrzciny w Kielcach - ceny

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu kosztuje w Kielcach od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, dwudaniowy obiad oraz deser. W cenę za osobę mogą też być wliczone napoje, lecz tort trzeba raczej załatwić we własnym zakresie.

Gdzie zorganizować chrzciny w Kielcach?

W Kielcach rodzice na przyjęcia chrzcielne najchętniej rezerwują sale bankietowe, wynajmowane przez hotele. Lokale mieszczące się w centrum miasta cieszą się największą popularnością, m.in. ze względu na ich różnorodność oraz bliskość parków.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzczone są dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice zamawiają w parafii chrzest na czas świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni stawiają na ciepłą pogodę, więc wybierają sezon wiosenno-letni, z wyjątkiem maja, który jest czasem uroczystości komunijnych.

Menu na chrzciny w restauracji

Najbardziej popularne na chrzciny są dania kuchni polskiej, czasem goście wybierają też kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Kielcach:
-przystawka: sałatka cezar
-zupa: krem z pomidorów i papryki
-danie główne: zraz wieprzowy faszerowany boczkiem
-deser: brownie

Zazwyczaj lokale organizujące imprezy okolicznościowe starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów i są otwarte na ich propozycje. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona dla nich specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem.

Usługi dodatkowe

Można zastanowić się nad wynajęciem fotografa, który wykona dla nas sesję zdjęciową oraz będzie towarzyszyć nam podczas uroczystości w kościele. Jeśli na przyjęciu wśród gości będą dzieci, warto również pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zorganizuje im gry podczas imprezy.

Niektóre restauracje oferują kącik zabaw - warto zapytać, czy w przypadku jego braku obsługa pozwoli na wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa przed planowanym przyjęciem. Bardzo ważny jest wybór chrzestnych - aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie chcemy urządzić przyjęcie - czy to w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy w domu, możemy pomyśleć nad skorzystaniem z usług cateringowych. Jeśli wybierzemy lokal, zarezerwujmy miejsca najlepiej 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.