Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Kielcach rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Pod Złotą Różą

Kielce

Hotel i restauracja Pod Złotą Różą usytuowane są w zacisznej części centrum Kielc | 25 miejsc noclegowych w 4 standardach | 3 sale konferencyjne, dla 60 osób, 20 osób oraz 10 osób | Kameralna sala bankietowa | Elegancka restauracja z międzynarodowym menu odpowiednia na biznes lunch lub komunię

Garaż

Kielce

Klimatyczna restauracja przy głównym deptaku Kielc. Naszą specjalnością jest mięsko, które nie ma przed nami żadnych tajemnic. Organizujemy imprezy okolicznościowe (chrzciny, komunie, bierzmowania), luźniejsze spotkanie (urodziny, jubileusze, spotkania klasowe, kawalerskie, panieńskie) i spotkania firmowe do 120 osób. W sezonie letnim ogródek.

Restauracja i Ogród Pałacyk Tomasza Zielińskiego

Kielce

Restauracja, bar i kawiarenka w pałacu, wraz z ogrodem, w parku w centrum miasta | Miejsce to ma swoją długoletnia tradycję | Goście doceniają znaczenie i urok miejsca zarówno z powodu niebywałej historii | W lokalu można spróbować nalewki, domowego ciasta i nie tylko | W pałacu organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, czy firmowe

Restauracja Parkowa

Kielce

Klimatyczna restauracja w centrum Kielc | 10 minut spacerem od rynku | kuchnia staropolska | wystrój lokalu nawiązuje do kultury polskiej | restauracja specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych | bardzo duży ogródek z namiotem imprezowym | parking

Piwnica

Kielce

Pub & Grill

Dworek Binkowski

Kielce

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Restauracja Blue Line

Kielce

Zapraszamy do organizacji przyjęć okolicznościowych oraz imprez zewnętrznych (cateringi). Dodatkowo organizujemy szkolenia oraz dysponujemy 38 pokojami hotelowymi. Restauracja Hotelu S7 zaprasza na spotkania biznesowe, romantyczny wieczór oraz na rodzinny obiad.

Włoska

Kielce

Włoska restauracja przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach | kuchnia śródziemnomorska | naturalne składniki sprowadzane z Półwyspu Apenińskiego | włoski wystrój | pizza z pieca opalanego drewnem | duży ogródek letni | świetna atmosfera

Winnica

Kielce

restauracja & organizacja przyjęć

Komunia w Kielcach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Kielcach?

W Kielcach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tu bliskość kościołów oraz terenów zielonych, m.in. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz salach bankietowych w hotelach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Kielcach?

Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw związanych z przygotowaniami. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na dokonanie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym dniem i przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie uroczystości rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na czas mszy wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Kielcach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Kielcach to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny od osoby dorosłej. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: wybrany przez nas strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Kielcach:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony pstrąg
- deser: beza z malinami i bitą śmietaną

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, ale zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często rodzice decydują się na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw, czyli wydzielona strefa do zabawy dla dzieci lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być sporo młodszych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.