Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Kielcach rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Restauracja i Ogród Pałacyk Tomasza Zielińskiego

Kielce

Restauracja, bar i kawiarenka w pałacu, wraz z ogrodem, w parku w centrum miasta | Miejsce to ma swoją długoletnia tradycję | Goście doceniają znaczenie i urok miejsca zarówno z powodu niebywałej historii | W lokalu można spróbować nalewki, domowego ciasta i nie tylko | W pałacu organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, czy firmowe

Calimero Café

Kielce

Przytulne wnętrze z widokiem na park. W naszej ofercie oprócz tradycyjnych dań i deserów znajdą Państwo propozycje dla wegan oraz alergików. Przyjęcia organizujemy w naszej kawiarni przy ulicy Paderewskiego 4c

Willa Hueta

Kielce

Hotel, restauracja, centrum konferencyjne

Hotel Restauracja Karczówka

Kielce

Restauracja i hotel w uroczej, zielonej okolicy, na zboczu Góry Karczówki. Pyszne dania kuchni staropolskiej oraz trzy oddzielne sale dostępne do organizacji imprez.

Hotel Dyminy

Kielce

Nowoczesny hotel z salą bankietową, idealny na spotkanie biznesowe, integrację firmową lub rodzinną imprezę okolicznościową.

Hotel La Mar

Kielce

Hotel z profesjonalną salą konferencyjną, z doświadczeniem w kompleksowej organizacji wydarzeń i imprez rodzinnych i firmowych.

INNA BAJKA

Kielce

klubokawiarnia familijna

Kawiarnia Wesoła Kafka

Kielce

Kawiarnia

Hotel Uroczysko

Kielce

Hotel położony w pięknych plenerach Gór Świętokrzyskich to idealne miejsce na organizację wydarzeń rodzinnych lub biznesowych, takich jak konferencje i bankiety, dzięki dostępnym 11 salom konferencyjnym,

Komunia w Kielcach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Kielcach?

W Kielcach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tu bliskość kościołów oraz terenów zielonych, m.in. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz salach bankietowych w hotelach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Kielcach?

Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw związanych z przygotowaniami. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na dokonanie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym dniem i przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie uroczystości rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na czas mszy wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Kielcach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Kielcach to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny od osoby dorosłej. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: wybrany przez nas strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Kielcach:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony pstrąg
- deser: beza z malinami i bitą śmietaną

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, ale zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często rodzice decydują się na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw, czyli wydzielona strefa do zabawy dla dzieci lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być sporo młodszych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.