Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Płocku rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Stare Miasto, Centrum

WIEŻA CIŚNIEŃ

Płock

restauracja

Dębowa Restauracja i Kręgielnia

Płock, Podolszyce

Restauracja

Ciuciubabka

Płock, Podolszyce

kawiarnia & cukiernia

Tawerna [Płock]

Płock

Restauracja w porcie jachtowym, z pyszną kuchnią polską i świeżymi rybami oraz dostępnym dla gości tarasem z widokiem na Wisłę.

PRZYJĘCIA, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE -CATERING POKOJE GOŚCINNE

Płock

sala bankietowa

Hotel Płock

Płock

Hotel i restauracja w centrum miasta, z pyszną kuchnią, eleganckim wystrojem i salami konferencyjnymi dostępnymi dla firm.

Roma

Płock, Podolszyce

pizzeria

PRESTO PIZZERIA TRATTORIA

Płock

Miejsce łączące w sobie pizzerię i włoską trattorię, z dużym wyborem pysznych dań oraz świetną atmosferą.

HOTEL TUMSKI PŁOCK

Płock

hotel

Chrzciny w Płocku - ważne wskazówki

Chrzciny w Płocku - ceny

Organizacja chrzcin w Płocku to koszt od 80 zł za osobę. W cenę zwykle wliczone są: przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz napoje zimne i ciepłe. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie wchodzą w skład pakietu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Płocku?

Najczęściej wybieraną dzielnicą na przyjęcia z okazji chrztu jest centrum miasta. Zwykle nowi rodzice rezerwują restauracje i większe kawiarnie. Wiele lokali, umożliwiających organizację imprez okolicznościowych, oferuje coraz bardziej modną kuchnię bezglutenową i wegańską.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy decydują się na organizację chrzcin w trakcie największych świąt katolickich - Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Inni wolą spokój i pewną pogodę, dlatego wybierają sezon wiosenno-letni. Wyjątkiem jest oczywiście maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na przyjęcia komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Płocku:
-przystawka: carpaccio wołowe
-zupa: pikantna zupa tajska
-danie główne: pieczony dorsz
-deser: panna cotta

Zazwyczaj lokale organizujące imprezy okolicznościowe starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Warto pomyśleć nad wynajęciem fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości. Jeśli zapraszamy dużo osób, możemy też rozważyć wynajęcie animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi.

Warto zapytać, czy lokal, który rezerwujemy posiada kącik zabaw lub czy umożliwia wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo ważny - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu chcemy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie w domu, możemy pomyśleć nad skorzystaniem z usług cateringowych. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.