Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Płocku rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście lub w swojej dzielnicy

Dębowa Restauracja i Kręgielnia

Płock, Podolszyce

Restauracja

Ciuciubabka

Płock, Podolszyce

kawiarnia & cukiernia

BAR MLECZNY TUMSKA

Płock

restauracja

HOTEL TUMSKI PŁOCK

Płock

hotel

Restauracja Tessa

Płock

Restauracja w pobliżu Starego Rynku, idealna na organizację wszelkich imprez okolicznościowych w przytulnym wnętrzu, z pysznym jedzeniem i ciepłą atmosferą.

AMERICAN FAMILY FOOD

Płock

restauracja

ZUMI SUSHI

Płock

restauracja

Browar Tumski

Płock

restauracja

BURGEROOM

Płock

Restauracja

Komunia w Płocku - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Płocku?

W Płocku najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w okolicach centrum miasta. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np.parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub nowoczesne klubokawiarnie. Niektórzy rodzice decydują się też na wynajem sali bankietowej. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada letni ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Płocku?

Najlepiej zarezerwować termin zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - poznamy ją zapewne już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej czasu zostanie nam na resztę spraw związanych z przyjęciem. Wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę różnych miejsc i wybrać najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem dla rodziny, ale przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, która zostanie poruszona na spotkaniu, będzie zapewne strój komunijny - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto przemyśleć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy podzielić obowiązki - kto zajmie się dekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Płocku - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Płocku kosztuje od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od osoby dorosłej. Ważnymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia są m.in.: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Impreza to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na komunię zazwyczaj wybierają kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Płocku:
- przystawka: tatar wołowy
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony łosoś
- deser: pudding z owocami

Niektóre lokale oferują torty komunijne, zazwyczaj można również dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie jedynie symbolicznej lampki wina do obiadu lub rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobry pomysł, jeżeli na imprezie ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.