Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Sopocie rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

Dwie Zmiany

Sopot, Dolny Sopot

Do dyspozycji naszych Gości: sala kawiarniana, taras, galeria z dużym stołem, klub muzyczny ze sceną, szatnia.

Piaskownica

Sopot

Restauracja

Karczma Polska Zagroda

Sopot

Restauracja

TANDOOR HOUSE

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

Pensjonat Irena

Sopot, Dolny Sopot

Przytulny pensjonat z klimatyczną karczmą, gdzie w kameralnej atmosferze każdy dobrze spędzi czas podczas zwykłego obiadu lub wesołego przyjęcia rodzinnego czy firmowego.

DZIEKANATCLUB

Sopot

restauracja

Haffner Hotel

Sopot, Dolny Sopot

Hotel

HAH SOPOT

Sopot, Dolny Sopot

Kawiarnia

FAMILIA MARCO POLO

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

Chrzciny w Sopocie - ważne wskazówki

Chrzciny w Sopocie - ceny

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu w Sopocie to koszt od 80 zł za osobę. W cenę wliczone są zwykle przystawka, dwudaniowy obiad z deserem, a czasem także napoje ciepłe i zimne. Zazwyczaj tort oraz alkohol trzeba zorganizować we własnym zakresie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Sopocie?

Nowi rodzice najchętniej organizują chrzciny w centrum miasta oraz w lokalach, które znajdują się blisko plaży. Zwykle na przyjęcia wybierane są restauracje i większe kawiarnie, zwłaszcza te posiadające taras z widokiem na morze.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularne stają się uroczystości chrzcielne podczas Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Nie wszyscy są jednak zwolennikami tłumów w kościele i wolą luźniejszy termin oraz ciepłą pogodę. Dobrym czasem jest sezon wiosenno-letni, z wyjątkiem maja, który jest czasem przyjęć komunijnych - wtedy lokale są w większości zarezerwowane.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej lub śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Sopocie:
-przystawka: pieczona w bekonie polędwiczka wieprzowa
-zupa: rosół z kaczki
-danie główne: pierś kurczaka faszerowana suszonymi pomidorami
-deser: creme brulee

Lokale, które oferują organizację przyjęć okolicznościowych zwykle są otwarte na pomysły rodziców. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu, jednak najlepiej jest to zrobić co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem.

Usługi dodatkowe

Dobrym pomysłem jest wynajęcie na chrzciny fotografa, który będzie nam towarzyszył podczas uroczystości w kościele. Jeśli zapraszamy sporo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi.

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka najlepiej zgłosić w parafii już miesiąc lub dwa wcześniej. Ważny jest wybór chrzestnych - by zostać chrzestnym trzeba mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też podjąć decyzję ile osób zapraszamy na przyjęcie i w jakim miejscu chcemy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, warto rozważyć zamówienie cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, zróbmy to jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.