Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Sopocie rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Dwie Zmiany

Sopot, Dolny Sopot

Do dyspozycji naszych Gości: sala kawiarniana, taras, galeria z dużym stołem, klub muzyczny ze sceną, szatnia.

Piaskownica

Sopot

Restauracja

Karczma Polska Zagroda

Sopot

Restauracja

TANDOOR HOUSE

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

Pensjonat Irena

Sopot, Dolny Sopot

Przytulny pensjonat z klimatyczną karczmą, gdzie w kameralnej atmosferze każdy dobrze spędzi czas podczas zwykłego obiadu lub wesołego przyjęcia rodzinnego czy firmowego.

DZIEKANATCLUB

Sopot

restauracja

Haffner Hotel

Sopot, Dolny Sopot

Hotel

HAH SOPOT

Sopot, Dolny Sopot

Kawiarnia

1911 Restaurant

Sopot, Dolny Sopot

restauracja

Komunia w Sopocie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Sopocie?

W Sopocie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, m.in.parków. Pomorze jest też szczególnym miejscem na rodzinne spacery, np. w pobliżu plaży. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Sopocie?

Im wcześniej dokonamy rezerwacji lokalu, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy, związane z planowaniem wydarzenia. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są już z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególną uroczystością rodzinną, ale przede wszystkim nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj planowanie rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz nieco tańszą albą, a sukienką lub garniturem. Warto pomyśleć nad wynajęciem na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki na kościół. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, zapewne także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Sopocie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Sopocie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do lat 12 zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od dorosłej osoby. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad komunijny to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na takie przyjęcia wybierają zazwyczaj tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Sopocie:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: krem ogórkowo-koperkowy
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: lody z bezą

Niektóre lokale oferują organizację tortu komunijnego, ale zwykle można także dostarczyć tort zakupiony w cukierni, we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice organizujacy komunię decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw będzie dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym pomysłem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.