Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Zielonej Górze rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

Minibrowar Haust

Zielona Góra

Browar rzemieślniczy, który swoje piwa warzy z poszanowaniem tradycji piwowarskich, otwierając się jednak na nowe trendy w tej branży. Mieści się w zabytkowej trzykondygnacyjnej kamienicy z 1867 roku w ścisłym centrum miasta. Świeże, wyłącznie naturalne składniki i właściwy sposób przyrządzania potraw w restauracji. 3 minuty spacerem od rynku. Atrakcyjna oferta na przyjęcia okolicznościowe

Amadeus

Zielona Góra

Hotel z restauracją i centrum konferencyjnym w samym sercu Zielonej Góry | 24 pokoje hotelowe w różnych standardach | w pełni wyposażona duża sala konferencyjna pomieści do 150 osób, a mała do 20 lub 10 osób | organizacja chrzcin, komunii, wesel, styp i innych przyjęć okolicznościowych powyżej 100 osób | kuchnia polska i europejska | duży parking

Zajazd Pocztowy

Zielona Góra

Hotel i Restauracja

Stary Zajazd

Zielona Góra

Hotel z salą imprezową idealną do organizacji wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych. Sala mieszcząca do 140 gości.

Palmiarnia

Zielona Góra

restauracja

ForRest

Zielona Góra, Nowe Miasto

Hotel organizujący huczne, wymarzone imprezy z profesjonalną obsługą i kompleksową organizacją. Sale bankietowe oraz konferencyjne dopasowane do wydarzenia.

Cacko Cafe

Zielona Góra

kawiarnia z warsztatami dla dzieci

Gallo Nero

Zielona Góra

restauracja

Hotel Aura

Zielona Góra

Hotel z restauracją, salą bankietową i konferencyjną z doświadczeniem w organizacji imprez rodzinnych i firmowych każdej wielkości.

Chrzciny w Zielonej Górze - ważne wskazówki

Chrzciny w Zielonej Górze - ceny

Organizacja przyjęcia na chrzciny w Zielonej Górze to koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka i dwudaniowy obiad z deserem. W cenę mogą też być wliczone napoje, z wyjątkiem alkoholu. Tort jest zwykle dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze najchętniej wybierane są sale bankietowe oraz restauracje, które oferują wynajem sali na wyłączność. Lokale mieszczące się w centrum miasta cieszą się największą popularnością, m.in. ze względu na ich duży wybór, różnorodność oraz bliskość terenów zielonych.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice zamawiają w parafii chrzest podczas świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wolą spokój podczas uroczystości oraz piękną pogodę na rodzinne świętowanie - ci rezerwują lokale w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątek stanowi maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na przyjęcia komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najbardziej popularne są dania kuchni polskiej, czasem goście wybierają też kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Zielonej Górze:
-przystawka: pieczony camembert
-zupa: rosół z kaczki
-danie główne: placek po węgiersku
-deser: sernik z malinami

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia okolicznościowe starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów i są otwarte na ich propozycje. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, by przygotowała specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem.

Usługi dodatkowe

Można rozważyć wynajęcie fotografa, który wykona dla nas sesję zdjęciową oraz będzie towarzyszyć nam podczas uroczystości chrztu w kościele. Jeśli na przyjęciu wśród gości mają się znaleźć dzieci, warto również pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zorganizuje im gry.

Niektóre lokale oferują kącik zabaw - warto zapytać, czy w przypadku jego braku obsługa pozwoli na wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do spokojnej i bezpiecznej zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa przed planowaną datą przyjęcia. Bardzo ważnym aspektem jest wybór chrzestnych - aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie urządzamy przyjęcie - czy to w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy lokal, zarezerwujmy stoliki lub salę najlepiej 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.