Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Rzeszowie rodzice najczęściej organizują komunię w centrum lub w swojej dzielnicy

Hotel Fryderyk | Restauracja Liszt

Rzeszów

Hotel z restauracją, położony nieopodal rzeszowskiego Rynku i zielonych bulwarów nad Wisłokiem. Oferuje kompleksową obsługę i organizację imprez. Dwie klimatyzowane sale konferencyjne dla 20 lub 40 osób

Hubertus

Rzeszów

Hotel & restauracja

Twierdza

Rzeszów

Uroczy, kameralny lokal i smaczne dania to przepis na udaną imprezę rodzinną lub firmową.

Fabryka Kreatywności

Rzeszów

Lokal znajdujący się nieopodal centrum Rzeszowa | Animatorzy są również dostępni w miejscach zewnętrznych | Zespół animatorów to połączenie różnych osobowości i talentów, które połączyła jedna wspólna pasja – praca z dziećmi i animacja

Bohema | Rzeszów

Rzeszów

Restauracja z 30-letnim doświadczeniem, łącząca kuchnię polską i regionalną, z trzema osobnymi salami dostosowanymi do organizacji imprez okolicznościowych.

Restaurcja Polonez

Rzeszów

Restauracja

Piętro Cafe

Rzeszów

restauracja, kawiarnia

Brzozowsky Cafe

Rzeszów

Kawiarnia

Al Metro

Rzeszów

restauracja

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na komunię w Rzeszowie

Przyjęcie komunijne w restauracji w Rzeszowie

preferowane miejsce: restauracja, hotel

liczba gości: 24 dorosłych, 6 dzieci

menu: obiad, przekąski np. sałatki, tort, napoje

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na sali na wyłączność, ze stołem przystrojonym na biało, ze świeżymi kwiatami i świeczkami. Plusem będzie kącik zabaw lub ogródek, by dzieci mogły się pobawić. Na obiad chcielibyśmy coś z kuchni polskiej, potem różne przekąski jak wędliny, pieczywo, sałatki. Chcielibyśmy, by lokal zapewnił tort komunijny, dodatkowe ciasto i owoce oraz ciepłe i zimne napoje.


120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Komunia w Rzeszowie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Rzeszowie?

W Rzeszowie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta. Dużym atutem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych. Zwykle na tego typu imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz nowoczesne klubokawiarnie. Dodatkową zaletą lokalu jest, jeśli posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Rzeszowie?

Najlepiej dokonać rezerwacji zaraz po otrzymaniu terminu uroczystości, który katecheta powinien podać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej to zrobimy, tym więcej czasu pozostanie na pozostałe sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć zdarza się że niektóre renomowane restauracje są zajmowane nawet z wyprzedzeniem dwuletnim. Warto porównać ofertę różnych lokali i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest przede wszystkim szczególnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym aspekcie w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj rodzice na początku poruszają na zebraniach kwestię stroju komunijnego - trzeba będzie wybrać pomiędzy nieco skromniejszymi albami, a sukienkami i garniturami. Warto rozważyć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione, będzie to tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii oraz dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa, biblia. Na koniec należy postanowić kto zajmie się dekoracją i sprzątaniem kościoła oraz rozdzielić role na mszę świętą.

Komunia w Rzeszowie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Rzeszowie to koszt od 90 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 w większości przypadków zapłacimy 50% ceny za dorosłych. Czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Uroczysty obiad dla gości to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie zdecydowanie tańsza od garnituru czy sukienki), wynajęcie fotografa i kamerzysty, udekorowanie i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na tradycyjną kuchnię polską, czasem też śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - lokal, który zarezerwujemy powinien posiadać w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród gości znajdą się wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który jest w stanie przygotować specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Rzeszowie:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: pomidorowa z makaronem
- danie główne: pieczeń wołowa w sosie
- deser: torcik bezowy z owocami

Niektóre lokale zajmują się organizacją tortów komunijnych, zazwyczaj na przyjęcie można dostarczyć tort zamówiony wcześniej w cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często organizatorzy decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowitą rezygnację z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Można zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Jeśli wśród gości ma być dużo dzieci, dobrym pomysłem będzie wynajęcie animatorki zabaw, wtedy dorośli będą mogli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.