Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Zamościu rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście lub w swojej dzielnicy

Hotel Jubilat

Zamość

Trzygwiazdkowy hotel z klimatyczną restauracją w nowoczesnym stylu, ze znakomitą kuchnią polską i ukraińską. Dostępne nowoczesne, przestronne sale konferencyjne.

Kawa Na Ławę

Zamość

kawiarnia

Mazagran

Zamość

kawiarnia

VERO Zamosc

Zamość

kawiarnia

Ormiańskie Piwnice

Zamość

restauracja

Restauracja Polonia

Zamość

restauracja

Hotel Carskie Koszary

Zamość

Elegancki hotel z restauracją i salą konferencyjną oraz bankietową mieszczącą do 150 gości. Idealne miejsce na zorganizowanie hucznej imprezy, spotkania biznesowego lub kameralnej kolacji w gronie bliskich.

Hotel Wojto

Zamość

Hotel położony na przedmieściach Zamościa, z dala od zgiełku i hałasu. Przestronna sala bankietowa idealna na organizację hucznych imprez i wydarzeń oficjalnych.

Restauracja & Hotel Polak

Zamość

Hotel i restauracja z przestrzenią idealną do organizacji przyjęć i wydarzeń biznesowych, gdzie każda spędzona chwila będzie wyjątkowa dzięki pysznej kuchni i świetnej obsłudze.

Komunia w Zamościu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Zamościu?

W Zamościu najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tu bliskość kościołów oraz terenów zielonych, m.in. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz salach bankietowych w hotelach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Zamościu?

Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw związanych z przygotowaniami. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na dokonanie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym dniem i przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie uroczystości rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na czas mszy wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Zamościu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Zamościu to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny od osoby dorosłej. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: wybrany przez nas strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Zamościu:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony pstrąg
- deser: beza z malinami i bitą śmietaną

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, ale zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często rodzice decydują się na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw, czyli wydzielona strefa do zabawy dla dzieci lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być sporo młodszych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.