Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Bydgoszczy rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście oraz w Szwedrowie i Babiej Wsi

Villa Secesja

Bydgoszcz

Hotel i restauracja przy parku im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy | 5 minut spacerem od rynku | eleganckie, secesyjne wnętrze | kuchnia polska i europejska | możliwość organizacji imprez okolicznościowych | restauracja posiada 3 sale | duży parking

Hotel Pałac

Bydgoszcz

Hotel

Maestra

Bydgoszcz

Restauracja

Gościniec SOPLICA

Bydgoszcz

Gościniec

Hotel Zawisza

Bydgoszcz

Nowoczesny hotel na terenie kompleksu sportowego, z profesjonalnie urządzonymi salami konferencyjnymi oraz salą eventową dla nawet 600 gości.

Hotel Maraton

Bydgoszcz

Hotel i nowoczesne centrum konferencyjne, z elegancko zaaranżowanymi salami przystosowanymi do organizacji przyjęć okolicznościowych.

Karczma Rzym I Dwór Hulanka

Bydgoszcz

Karczma przenosząca gości w inny świat, z kilkoma salami konferencyjnymi oraz biesiadnymi, gotowymi na imprezy w swojskim klimacie.

Restauracja Artystyczna Młynek

Bydgoszcz, Fordon

kawiarnia, restauracja

Kuchnia

Bydgoszcz

Restauracja, gdzie na pierwszym miejscu jest kuchnia, świeże składniki i aromatyczne zapachy. Stylowy i przytulny lokal idealny na romantyczną kolację lub obiad w większym gronie.

Chrzciny w Bydgoszczy - ważne wskazówki

Chrzciny w Bydgoszczy - ceny

Organizacja chrzcin w bydgoskim lokalu to zwykle koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje zimne i ciepłe. Tort oraz alkohol mogą się okazać dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Bydgoszczy?

Osiedla Bydgoszczy, w których rodzice najchętniej organizują chrzciny to: Śródmieście, Szwedrowo, Babia Wieś. Zwykle wybierane są restauracje i większe kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się te lokale, które znajdują się bliżej centrum miasta.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy decydują się na organizację przyjęć podczas największych świąt - Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Inni wolą spokój i ciepłą pogodę, więc wybierają sezon wiosenno-letni. Wyjątek stanowi maj, kiedy w większości lokale są zarezerwowane na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Bydgoszczy:
-przystawka: ryba po grecku
-zupa: krem z dyni
-danie główne: filet z kurczaka w migdałach
-deser: lody w bezie z truskawkami

Lokale posiadające ofertę na chrzciny są otwarte na preferencje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, należy poinformować o tym restaurację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mogła przygotować specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową, może się okazać niezbędne. Animatorka zabaw, zajmie naszych najmłodszych gości podczas imprezy w lokalu. Jest to dobry wybór, gdy na przyjęciu ma być dużo dzieci.

Warto zapytać obsługę lokalu, który wybieramy na imprezę, czy posiada kącik zabaw lub czy jest możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo ważną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie z okazji chrztu i w jakim miejscu zamierzamy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy sali bankietowej. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, musimy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (najlepiej 3-4 tygodnie przed przyjęciem).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.