Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Bydgoszczy rodzice najczęściej organizują komunię w dzielnicach Śródmieście, Skrzetusko, Bocianowo

Restauracja 3V6

Bydgoszcz

Elegancka restauracja w centrum miasta, znajdująca się w czterogwiazdkowym City Hotel. Sala restauracyjna oraz 6 sal bankietowych i pub umożliwiają organizację uroczystości o różnym charakterze: obiady rodzinne, przyjęcia komunijne, duże wesela, urodziny, imprezy okolicznościowe oraz wydarzenia biznesowe.

Hotel Pałac

Bydgoszcz

Hotel

Gościniec SOPLICA

Bydgoszcz

Gościniec

Maestra

Bydgoszcz

Restauracja

Hotel Zawisza

Bydgoszcz

Nowoczesny hotel na terenie kompleksu sportowego, z profesjonalnie urządzonymi salami konferencyjnymi oraz salą eventową dla nawet 600 gości.

Pomorski. Hotel

Bydgoszcz

Jeden z najdłużej działających hoteli w Bydgoszczy, z restauracją i ogromnym doświadczeniem w organizacji imprez z przyjaciółmi, rodzinnych i firmowych.

Lulu Bistro

Bydgoszcz

restauracja

Ogniem i Mieczem

Bydgoszcz

restauracja

A'Favela

Bydgoszcz

Restauracja brazylijska A"Favela oferuje organizacje Twojej imprezy, kolacji, komunii, urodzin w innym niż zwykle klimacie i przy tropikalnych smakach. Zaskocz swoich gości zupełnie nieznanym jedzeniem z innego kontynentu

Komunia w Bydgoszczy - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w dzielnicach centrum, Skrzetusko, Bocianowo. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz sale bankietowe. Dodatkową zaletą lokalu może być ogródek letni.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Bydgoszczy?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - powinniśmy ją poznać na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw związanych z planowanym przyjęciem. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto zapoznać się z ofertą różnych obiektów i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest przede wszystkim uroczystym dniem i szczególnym przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze planów i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wielkiego wesela.

Zwykle rodzice zaczynają od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy nieco skromniejszą albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością pojawi się także temat składki. Należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec pozostanie kwestia tego, kto zajmie się dekoracją i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy świętej.

Komunia w Bydgoszczy - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Bydgoszczy to koszt od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci zazwyczaj zapłacimy 50% ceny. Czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Uroczysty obiad to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie z pewnością mniej kosztowna), wynajęcie fotografa i kamerzysty, udekorowanie i posprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na tradycyjną kuchnię polską. Pamiętajmy, że komunia jest przede wszystkim ważną chwilą dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien posiadać w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który jest zaoferuje specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Bydgoszczy:
- przystawka: tarta z brokułami
- zupa: pieczarkowa
- danie główne: polędwiczki wieprzowe w sosie grzybowym
- deser: szarlotka na ciepło z lodami

Niektóre lokale mają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj na przyjęcie można również dostarczyć tort zamówiony wcześniej w cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybierana opcja to podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać o dostępność kącika zabaw lub możliwość wydzielenia miejsca do zabawy na przyjęcie. Jeśli wśród gości będzie dużo dzieci, dobrym rozwiązaniem może się okazać wynajęcie animatorki zabaw, wtedy dorośli będą mogli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.