Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Gliwicach rodzice najczęściej organizują chrzciny w centrum

Arena Gliwice

Gliwice

2022-11-19 mail zmieniony; stary mail - biznes@arenagliwice.com

Club Hemingway

Gliwice

Restauracja, klub i cocktail bar przy Rynku w Gliwicach. Dwupoziomowy, stylowy lokal idealny jest na imprezy w dobrym towarzystwie.

Hotel Royal Gliwice

Gliwice

Kameralny, trzygwiazdkowy hotel położony na gliwickiej Starówce, oferujący kompleksową organizację konferencji i przyjęć okolicznościowych,

Gościnna

Gliwice

Prawdziwie gościnna restauracja, z przestronną salą idealną do organizacji niezapomnianych imprez, z pysznym jedzeniem i sprawną obsługą.

Bogatka Resto

Gliwice

kawiarnia

Wyspa Łakoci

Gliwice

kawiarnia

Cafe & Collation

Gliwice

kawiarnia, restauracja

FABRYKA NALEŚNIKÓW

Gliwice

restauracja, naleśnikarnia

pizzeria CASA BELLA GLIWICE

Gliwice

restauracja, pizzeria

Chrzciny w Gliwicach - ważne wskazówki

Chrzciny w Gliwicach - ceny

Organizacja chrzcin w Gliwicach kosztuje zwykle od 70 zł za osobę. W cenę wliczone są: przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie wchodzą w skład pakietu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Gliwicach?

Nowi rodzice najczęściej organizują chrzciny w centrum miasta. Zwykle wybierane są restauracje i większe kawiarnie. Wiele z nich oferuje coraz bardziej modną kuchnię bezglutenową i wegańską.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice wolą zorganizować chrzest w trakcie największych świąt katolickich - Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Inni wolą spokój i ciepłą pogodę, dlatego wybierają sezon wiosenno-letni. Wyjątkiem jest maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, a czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Gliwicach:
-przystawka: łosoś wędzony w sosie musztardowo-miodowym
-zupa: zupa cebulowa z grzanką serową
-danie główne: schab z pieczarkami
-deser: galaretka owocowa

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny jest otwarta na pomysły klientów organizujących przyjęcie. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, warto poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Dobrym pomysłem jest wynajęcie na uroczystość fotografa, który uwieczni jej najważniejsze momenty. Jeśli zapraszamy dużo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zajmie najmłodszych gości.

Warto zapytać, czy lokal, który rezerwujemy posiada kącik zabaw lub czy umożliwia wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo ważną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie i w jakim miejscu chcemy je zorganizować - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie w domu, możemy pomyśleć nad skorzystaniem z usług cateringowych. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.