Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Gliwicach rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Hotel 3 Światy

Gliwice

Hotel, restauracja i SPA obok lotniska w Gliwicach | Lokal nastawiony na organizację imprez okolicznościowych | duża przestrzeń konferencyjna | specjalna sala zabaw dla dzieci | oferta cateringowa | kompleks posiada własny parking

Arena Gliwice

Gliwice

Obiekt halowy o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym | Jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce | Blisko 555 tys. m3 do wykorzystania | Możliwość zmiany przeznaczenia hal w dowolny sposób | Najwyższa w Europie ścianka wspinaczkowa

Pyszne Kurcze Pyszne

Gliwice

Restauracja z pysznym jedzeniem, klimatycznym wnętrzem i dobrą atmosferą, gdzie profesjonalna obsługa zorganizuje każdą imprezę według życzeń klienta.

Club Hemingway

Gliwice

Restauracja, klub i cocktail bar przy Rynku w Gliwicach. Dwupoziomowy, stylowy lokal idealny jest na imprezy w dobrym towarzystwie.

Restauracja PLADO

Gliwice

Plado to restauracja o pięknym wnętrzu, w swoim menu oferująca szeroki wybór wykwintnych dań kuchni europejskiej, również dań wegetariańskich oraz wyjątkowych dań sezonowych. To idealne miejsce na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Loopa - Bistro & Bar

Gliwice

Loopa bistro & bar zlokalizowane jest w Gliwicach. W ofercie lokalu można znaleźć propozycje śniadaniowe, kawę oraz dania kuchni z różnych stron świata, również dań wegetariańskich. Dodatkowym atutem jest muzyka na żywo.

Hotel Royal Gliwice

Gliwice

Kameralny, trzygwiazdkowy hotel położony na gliwickiej Starówce, oferujący kompleksową organizację konferencji i przyjęć okolicznościowych,

minka cafe

Gliwice

kawiarnia

Kolejkowo

Gliwice

Świat w miniaturze

Komunia w Gliwicach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Gliwicach?

W Gliwicach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, parków. Rodzice najczęściej wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza takie, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Gliwicach?

Im wcześniej zrobimy rezerwację, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne, związane z tym ważnym przyjęciem. Katecheta powinien podać nam datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym wydarzeniem i nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle planowanie uroczystości komunijnej rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba dokonać wyboru pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto poruszyć temat wynajęcia na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością pojawi się również kwestia składki. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: zapewne tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, a także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań trzeba rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Gliwicach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Gliwicach to koszt od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zwykle zapłacimy 50% ceny od osoby dorosłej. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Uroczystość w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybierają zwykle tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Gliwicach:
- przystawka: plastry schabu w sosie
- zupa: krem z pieczarek
- danie główne: pieczeń wołowa
- deser: ciasto francuskie z jabłkami i cynamonem

W niektórych lokalach można zamówić tort komunijny, ale zwykle można także dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw dla dzieci jest dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym wyborem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.