Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Gliwicach rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Hotel 3 Światy

Gliwice

Hotel, restauracja i SPA obok lotniska w Gliwicach | Lokal nastawiony na organizację imprez okolicznościowych | duża przestrzeń konferencyjna | specjalna sala zabaw dla dzieci | oferta cateringowa | kompleks posiada własny parking

Arena Gliwice

Gliwice

2022-11-19 mail zmieniony; stary mail - biznes@arenagliwice.com

Restauracja PLADO

Gliwice

Plado to restauracja o pięknym wnętrzu, w swoim menu oferująca szeroki wybór wykwintnych dań kuchni europejskiej, również dań wegetariańskich oraz wyjątkowych dań sezonowych. To idealne miejsce na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Club Hemingway

Gliwice

Restauracja, klub i cocktail bar przy Rynku w Gliwicach. Dwupoziomowy, stylowy lokal idealny jest na imprezy w dobrym towarzystwie.

Loopa - Bistro & Bar

Gliwice

Loopa bistro & bar zlokalizowane jest w Gliwicach. W ofercie lokalu można znaleźć propozycje śniadaniowe, kawę oraz dania kuchni z różnych stron świata, również dań wegetariańskich. Dodatkowym atutem jest muzyka na żywo.

minka cafe

Gliwice

kawiarnia

Hotel Royal Gliwice

Gliwice

Kameralny, trzygwiazdkowy hotel położony na gliwickiej Starówce, oferujący kompleksową organizację konferencji i przyjęć okolicznościowych,

Gościnna

Gliwice

Prawdziwie gościnna restauracja, z przestronną salą idealną do organizacji niezapomnianych imprez, z pysznym jedzeniem i sprawną obsługą.

Bogatka Resto

Gliwice

kawiarnia

Komunia w Gliwicach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Gliwicach?

W Gliwicach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, parków. Rodzice najczęściej wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza takie, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Gliwicach?

Im wcześniej zrobimy rezerwację, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne, związane z tym ważnym przyjęciem. Katecheta powinien podać nam datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale zajmowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym wydarzeniem i nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle planowanie uroczystości komunijnej rodzice rozpoczynają od wyboru stroju komunijnego - trzeba dokonać wyboru pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto poruszyć temat wynajęcia na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością pojawi się również kwestia składki. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: zapewne tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, a także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań trzeba rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Gliwicach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Gliwicach to koszt od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zwykle zapłacimy 50% ceny od osoby dorosłej. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Uroczystość w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybierają zwykle tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Gliwicach:
- przystawka: plastry schabu w sosie
- zupa: krem z pieczarek
- danie główne: pieczeń wołowa
- deser: ciasto francuskie z jabłkami i cynamonem

W niektórych lokalach można zamówić tort komunijny, ale zwykle można także dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw dla dzieci jest dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym wyborem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.