Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

Oprócz Katowic klienci szukają najczęściej lokalu na chrzciny w miastach: Gliwice, Chorzów, Zabrze, Tychy, Bytom, Ruda Śląska

Restauracja Avocado

Katowice

Restauracja i dom weselny z pięknym ogrodem i dużym parkietem tanecznym. Ponad 30 lat doświadczenia w gastronomii.

Via Toscana

Katowice

Restauracja z niezwykłą śródziemnomorską atmosferą i kuchnią. Autorskie dania kuchni śródziemnomorskiej przygotowane z najlepszych włoskich, greckich i hiszpańskich składników.

GRILLAND

Katowice

restauracja, bar

Hotel KInga

Katowice

hotel, restauracja

Hotel Senator Katowice

Katowice

hotel, restauracja

Kafej

Katowice

Kameralna, stylowa kawiarnia i restauracja o ciepłej atmosferze, idealna na imprezy w mniejszym gronie.

CAFE BYFYJ

Katowice

kawiarnia, restauracja

Synergia

Katowice

Synergia, czyli dobre miejsce na spotkanie każdego rodzaju: z przyjaciółmi, z rodzina, biznesowe. Stylowe wnętrze, aromatyczna kawa, smaczne posiłki.

ZILLMANN TEA&COFFEE

Katowice

kawiarnia, restauracja

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na chrzciny w Katowicach

Przytulna restauracja na chrzciny w Katowicach

preferowane miejsce: restauracja

liczba osób: 18 dorosłych, 3 dzieci

menu: kuchnia regionalna, obiad, przekąski, ciasta

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na małym lokalu lub sali na wyłączność, by atmosfera była kameralna i rodzinna. Na obiad chcielibyśmy dania kuchni regionalnej, a w ramach deseru lody. Oprócz tego dwa ciasta, owoce, ciepłe i zimne napoje. Dużym plusem będzie parking dla gości. Konieczny będzie przewijak, krzesełko do karmienia oraz możliwość podgrzania jedzenia dla niemowlaków.


100 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Chrzciny w Katowicach - ważne wskazówki

Chrzciny w Katowicach - ceny

Organizacja chrzcin w katowickiej restauracji to zwykle koszt od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie oraz deser. W cenę mogą też być wliczone napoje zimne i ciepłe, lecz tort może się okazać dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Katowicach?

Rodzice organizujący chrzest dziecka chętnie wybierają kościoły, takie jak Kościół Mariacki (Niepokalanego Poczęcia NMP), Sanktuarium Matki Boskiej Boguckiej, czy parafię Przemienienia Pańskiego oo. Dominikanów. Najczęściej rezerwowanymi lokalami są duże sale bankietowe i restauracje. Takich miejsc w samych Katowicach jest bardzo dużo, natomiast popularna jest też organizacja przyjęć np. w Tychach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najlepiej jest ochrzcić dziecko w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice decydują się na organizację chrztu podczas największych świąt katolickich - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wolą spokój i ładną pogodę, więc sezon wiosenno-letni jest najbardziej oblegany przez rezerwacje. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy lokale raczej nie mają wolnych terminów na chrzciny.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Katowicach:
-przystawka: marynowana polędwica wołowa
-zupa: krem z pieczarek
-danie główne: schab po polsku
-deser: puchar lodów

Większość lokali organizujących przyjęcia chrzcielne jest otwarta na propozycje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Fotograf może się okazać niezbędny podczas organizacji chrzcin, jeśli chcemy, by uroczystość została uwieczniona. Może on również wykonać sesję zdjęciową, np. w plenerze. Warto pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zajmie naszych najmłodszych gości podczas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Warto zacząć od wybrania dogodnego terminu. Rodzice muszą zgłosić chęć ochrzczenia dziecka w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Kiedy wiemy już ile osób chcemy zaprosić, możemy wybrać miejsce - np. restaurację, dużą salę, czy też po prostu zorganizować przyjęcie w domu. Jeśli wybierzemy ostatnią opcję, możemy skorzystać z cateringu. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację lokalu, najlepiej jest to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu.

Bardzo ważny jest wybór chrzestnych. By zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.