Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Szczecinie rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

Hotel Focus Szczecin

Szczecin

3-gwiazdkowy hotel z 119 przestronnymi pokojami w centrum Szczecina | Restauracja z międzynarodowym menu | Bar serwujący drinki | 3 wielofunkcyjne sale konferencyjne wyposażone w niezbędny sprzęt multimedialny | Malowniczy widok na Odrę i Wały Chrobrego

Kaukaz

Szczecin

Restauracja serwująca kuchnię kaukaską I organizacja urodzin, imienin, rocznic, jubileuszy, spotkań rodzinnych czy z przyjaciółmi oraz komunii i chrzcin w restauracji Kaukaz I usługi cateringowe, które pozwolą na zorganizowanie różnych typów wydarzeń takich jak- bankiety, konferencje, garden party, przyjęcia, bądź dostarczenie samego jedzenia w wybrane przez klienta miejscu

Hotel Rycerski

Szczecin

Hotel Rycerski położony jest w ścisłym centrum Szczecina I 29 pokoi jedno i dwuosobowych oraz 1 apartament I sauna I parking przy obiekcie I 3 sale konferencyjne I organizacja imprez okolicznościowych

Restauracja Sferyczna

Szczecin

Rodzinna restauracja, gdzie elegancja łączy się z przytulną atmosferą. Pyszna kuchnia i profesjonalizm w organizacji wydarzeń. I Obiady domowe I pizza, fast food I dania dla dzieci I usługi cateringowe

Willa West-Ende

Szczecin

Stylowy hotel i elegancka restauracja, które łączą historię z funkcjonalnym, pięknym wnętrzem. Zadbany ogród to idealne miejsce na organizację imprezy w ciepły dzień. I sala kominkowa I usługi cateringowe

NIEBO Wine Bar Cafe

Szczecin

Kuchnia autorska, inspirowana kuchnią śródziemnomorską, w szczególności włoską | Najlepsza jakość win w przystępnej cenie | Ciepły, rodzinny wystrój pozwalający na organizację obiadów ślubnych, komunii czy wigilii firmowych

DWOREK BUKOWY PARK

Szczecin, Prawobrzeże

Hotel, restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne

Kantyna Portowa

Szczecin

Restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne, catering

Hotel Bończa

Szczecin, Dąbie

Restauracja, hotel, bar, kawiarnia, sala bankietowa

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na chrzciny w Szczecinie

Restauracja na chrzciny w Szczecinie

preferowane miejsce: restauracja

liczba osób: 20 dorosłych, 3 dzieci

menu: kuchnia polska, obiad, przekąski, ciasta

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na małym lokalu lub sali na wyłączność, by atmosfera była kameralna i rodzinna. Na obiad chcielibyśmy dania kuchni polskiej, a na deser jakieś ciasto albo lody. Oprócz tego owoce oraz ciepłe i zimne napoje. Dużym plusem będzie parking dla gości. Konieczny będzie przewijak, krzesełko do karmienia oraz możliwość podgrzania jedzenia dla niemowlaków.


100 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Chrzciny w Szczecinie - ważne wskazówki

Chrzciny w Szczecinie - ceny

W jednym z lokali w Szczecinie, za organizację chrzcin zapłacimy od 85 zł za osobę. W cenę wliczona jest przystawka, dwudaniowy obiad, deser i napoje zimne oraz ciepłe. Tort zazwyczaj należy załatwić we własnym zakresie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Szczecinie?

Najbardziej popularnym na organizację przyjęć rejonem miasta jest centrum. Rodzice najczęściej wybierają restauracje, zwłaszcza takie, które oferują kameralną atmosferę lub np. antresolę na wyłączność dla swoich gości. W centrum znajduje się sporo lokali z kuchnią polską, najchętniej wybieraną na przyjęcia chrzcielne.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najlepiej jest chrzcić dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularną praktyką staje się organizacja chrzcin w czasie Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami spokoju i pewnej, ładnej pogody, najlepiej rezerwować termin na sezon wiosenno-letni. Warto jednak pamiętać, że w maju wszystkie lokale są zarezerwowane na uroczystości komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Szczecinie:
-przystawka: tarta szpinakowa
-zupa: cebulowa
-danie główne: kotlet carski
-deser: deser lodowy z bitą śmietaną

Większość lokali organizujących przyjęcia chrzcielne jest otwarta na propozycje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, koniecznie musimy poinformować o tym restaurację, co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Dzięki temu obsługa będzie miała czas na przygotowanie menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa może się okazać dobrym pomysłem podczas organizacji chrzcin. Nie tylko będzie on towarzyszył nam podczas uroczystości, ale może także wykonać sesję zdjęciową maluszka. Warto pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi podczas przyjęcia.

Można przy rezerwacji lokalu zapytać, czy posiada on kącik zabaw. Może się zdarzyć, że nawet w przypadku jego braku, restauracja wydzieli dla naszych podopiecznych specjalną przestrzeń na czas imprezy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Wybór dogodnego terminu to podstawa. Należy zgłosić chęć ochrzczenia dziecka w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić. To pozwoli dostosować miejsce, w którym chcemy zorganizować przyjęcie - np. odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca w restauracji, wynająć większą salę bankietową, czy zamówić catering do domu.

Istotną kwestią dla nowych rodziców jest też wybór chrzestnych. Aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.