Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Toruniu rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Stare Miasto, Jakubskie Przedmieście, Osiedle Młodych

Hotel Spichrz | Toruń

Toruń, Stare Miasto

Hotel i karczma w odrestaurowanym osiemnastowiecznym spichlerzu tuż przy Wiśle, z tarasem z pięknym widokiem. Tradycyjna staropolska kuchnia bazująca na najświeższych składnikach.

Karczma Gęsia Szyja

Toruń, Stare Miasto

Klimatyczna i urocza karczma, gdzie każdy poczuje się jak w domu dzięki przyjemnej atmosferze i pysznemu jedzeniu, przygotowanemu w obecności gości.

Restauracja Lokomotywa & Hotel Przystanek Toruń

Toruń, Jakubskie Przedmieście

Hotel i restauracja w dawnej wozowni artyleryjskiej Twierdzy Toruń. Miejsce na wystawne imprezy firmowe i rodzinne, a także bardziej kameralne przyjęcia.

Szeroka No.9

Toruń, Stare Miasto

Przytulna restauracja z kawiarnią w samym centrum miasta

Twierdza Toruń Fort IV

Toruń, Mokre

Zabytkowy obiekt militarny, co każdej imprezie okolicznościowej doda klimatu. Eleganckie wnętrza idealnie przystosowane są do różnych uroczystości.

Loft79

Toruń, Stare Miasto

Stylowy lokal z osobną salą bankietową na antresoli, z prywatną łazienką i osobną kuchnią. Niepowtarzalny wystrój i klimat w loftowym klimacie.

MR.CAPONE

Toruń, Bydgoskie Przedmieście

pizzeria, restauracja

Pierogarnia Leniwa Toruń

Toruń, Stare Miasto

pierogarnia, restauracja

Kwadrans Cafe

Toruń, Na Skarpie

Miejsce na spotkanie z przyjaciółką na kawę, wspólne wyjście z przyjaciółmi, a nawet zorganizowanie imprezy okolicznościowej lub firmowej z profesjonalną obsługą.

Chrzciny w Toruniu - ważne wskazówki

Chrzciny w Toruniu - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Toruniu kosztuje od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie oraz deser. W cenę mogą też być wliczone napoje zimne i ciepłe, lecz tort oraz alkohol mogą się okazać dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Toruniu?

Największą popularnością cieszą się lokale znajdujące się w samym centrum miasta, w okolicy rynku. Dzielnice takie jak Śródmieście, Jakubskie Przedmieście, czy Osiedle Młodych są najchętniej wybierane na przyjęcia okolicznościowe.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice chcą zorganizować chrzciny podczas świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni nie lubią tłumów i stawiają raczej na ładną pogodę, więc wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątkiem jest maj, który jest czasem przyjęć komunijnych - wtedy należy się spodziewać braku wolnych terminów.

Menu na chrzciny w restauracji

Najbardziej popularne na chrzciny są dania kuchni polskiej, czasem goście decydują się na kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Toruniu:
-przystawka: sałatka królewska
-zupa: krupnik
-danie główne: klopsiki w sosie grzybowym
-deser: ciasto czekoladowe

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona dla nich specjalne menu. Warto to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrzcin została uwieczniona, warto pomyśleć nad wynajęciem fotografa, który wykona dla nas również sesję zdjęciową. Jeśli na przyjęciu mają być “mali goście’ można zastanowić się nad wynajęciem animatorki zabaw, która się nimi zaopiekuje.

Niektóre lokale oferują kącik zabaw - warto zapytać, czy w przypadku jego braku restauracja pozwoli na wydzielenie dla dzieci miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa przed planowanym przyjęciem. Wybór chrzestnych jest bardzo istotny - aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie chcemy urządzić przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wolimy rezerwację lokalu, zróbmy to jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (najlepiej 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.