Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Toruniu rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście, Osiedlu Młodych

Grande Coffee

Toruń, Stare Miasto

Zapraszamy do umieszczonego w centrum toruńskiej starówki lokalu, który oferuje kompleksową organizację wydarzeń i uroczystości do 40 osób. W naszej ofercie znaleźć można wiele opcji menu, dopasowanych do charakteru uroczystości oraz budżetu i oczekiwań klienta.

Azzurro na Skarpie

Toruń, Na Skarpie

Organizujemy imprezy okolicznościowe – spotkania rodzinne, chrzty, komunie, przyjęcia ślubne do 40 osób. Nasze restauracje kojarzone są z kuchnią włoską, ale chętnie sięgamy po przepisy z całego świata. Menu na imprezy ustalane jest indywidualnie z uwzględnieniem Państwa oczekiwań i budżetu.Posiadamy również bogatą ofertę cateringową - chętnie zorganizujemy Państwa imprezę w domu czy ogrodzie.

HOLE IN ONE Restauracja

Toruń, Katarzynka

Elegancka restauracja w spokojnej części Torunia | 15 minut samochodem od centru miasta | kuchnia polska i włoska | możliwość organizacji imprez okolicznościowych, w tym ślubu w plenerze | lokal usytuowany obok klubu golfowego | duży ogród | duży wybór alkoholi | parking

Hotel Solaris

Toruń, Stare Miasto

Hotel Solaris to butikowy hotel znajdujący się w dwóch sąsiadujących ze sobą kamienicach z XVII i XIX wieku, położony w samym sercu toruńskiej starówki. Jego wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu architektonicznych śladów historii.

Waliza Restauracja

Toruń, Piaski

Rodzinna restauracja z domową kuchnią,

Chleb i Wino

Toruń, Stare Miasto

restauracja, sala bankietowa

Czarna Oberża

Toruń, Stare Miasto

restauracja

PRESTO PIZZA PASTA

Toruń, Koniuchy

restauracja

Polskie Smaki

Toruń, Podgórz

restauracja

Komunia w Toruniu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Toruniu?

W Toruniu najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w dzielnicach Stare Miasto, Osiedle Młodych. Dużym udogodnieniem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz sale bankietowe w hotelach. Dodatkową zaletą lokalu może być ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Toruniu?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po tym, kiedy poznamy datę uroczystości - katecheta powinien ją przekazać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw z nim związanych. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne restauracje są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto zapoznać się z ofertą różnych obiektów i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest dla dziecka bardzo ważnym dniem dniem i szczególnym przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze planów i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle rodzice zaczynają planowanie od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą i nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na mszę wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Na pewno pojawi się temat składki. Należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, z pewnością też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Toruniu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Toruniu to koszt od 90 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci zazwyczaj zapłacimy tylko połowę ceny za osobę dorosłą. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w eleganckiej restauracji to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić m.in.: strój dla dziecka, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj decydują się na tradycyjną kuchnię polską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Toruniu:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem serowo-cebulowy
- danie główne: pieczone udko z kaczki
- deser: sernik

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, zazwyczaj na przyjęcie można również dostarczyć tort z cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być dużo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dobrze jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.