Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Toruniu rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście, Osiedlu Młodych

La Nonna Siciliana

Toruń, Stare Miasto

restauracja z kuchnią włoską

Element

Toruń, Stare Miasto

To doskonałe miejsce na zorganizowanie zarówno kameralnej imprezy firmowej, czy rodzinnego przyjęcia, jak i niezapomnianych urodzin oraz dowolnej innej szalonej imprezy! W cenie oferujemy: udostępnienie lokalu, nagłośnienie, opłata za media, sprzątanie po imprezie.

Karramba - sala bankietowa na imprezy

Toruń, Wrzosy

Restauracja przy Polnej 7b to idealna lokalizacja na spotkania we własnym gronie. Chętnie zorganizujemy dla Was zamkniętą imprezę z rezerwacją całej restauracji na wyłączność.

Karczma Gęsia Szyja

Toruń, Stare Miasto

Klimatyczna i urocza karczma, gdzie każdy poczuje się jak w domu dzięki przyjemnej atmosferze i pysznemu jedzeniu, przygotowanemu w obecności gości.

Restauracja Lokomotywa & Hotel Przystanek Toruń

Toruń, Jakubskie Przedmieście

Hotel i restauracja w dawnej wozowni artyleryjskiej Twierdzy Toruń. Miejsce na wystawne imprezy firmowe i rodzinne, a także bardziej kameralne przyjęcia.

Twierdza Toruń Fort IV

Toruń, Mokre

Zabytkowy obiekt militarny, co każdej imprezie okolicznościowej doda klimatu. Eleganckie wnętrza idealnie przystosowane są do różnych uroczystości.

Szeroka No.9

Toruń, Stare Miasto

Przytulna restauracja z kawiarnią w samym centrum miasta

Stare Metropolis

Toruń, Stare Miasto

Restauracja z kuchnia włoska i europejska. Pizza z pieca opalanego drewnem, makarony ręcznie robione na miejscu.

Ahoj Cafe

Toruń, Stare Miasto

kawiarnia, pub

Komunia w Toruniu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Toruniu?

W Toruniu najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w dzielnicach Stare Miasto, Osiedle Młodych. Dużym udogodnieniem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz sale bankietowe w hotelach. Dodatkową zaletą lokalu może być ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Toruniu?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po tym, kiedy poznamy datę uroczystości - katecheta powinien ją przekazać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw z nim związanych. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne restauracje są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto zapoznać się z ofertą różnych obiektów i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest dla dziecka bardzo ważnym dniem dniem i szczególnym przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze planów i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zwykle rodzice zaczynają planowanie od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą i nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na mszę wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Na pewno pojawi się temat składki. Należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, z pewnością też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Toruniu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Toruniu to koszt od 90 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci zazwyczaj zapłacimy tylko połowę ceny za osobę dorosłą. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w eleganckiej restauracji to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić m.in.: strój dla dziecka, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj decydują się na tradycyjną kuchnię polską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Toruniu:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem serowo-cebulowy
- danie główne: pieczone udko z kaczki
- deser: sernik

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, zazwyczaj na przyjęcie można również dostarczyć tort z cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być dużo dzieci - wtedy rodzice będą mogli spokojnie porozmawiać. Dobrze jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.