Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują firmowe spotkania świąteczne

W Gdyni firmy najczęściej organizują wigilię w Śródmieściu

Hotel Różany Gaj

Gdynia, Kamienna Góra

Hotel z 39 pokojami o eleganckim wnętrzu zlokalizowany w najbardziej prestiżowej dzielnicy Gdyni, Kamiennej Górze, w otoczeniu bogatej roślinności oraz luksusowych, nadmorskich willi | Na jego terenie znajduje się Restauracja Różana, serwująca dania kuchni europejskiej oraz strefa relaksu z basenami i usługami masażu | Klimatyzowane i kompleksowo wyposażone sale konferencyjne

Restauracja Barracuda

Gdynia, Wzgórze Świętego Maksymiliana

Jedna z najbardziej popularnych restauracji trójmiejskich, położona nad brzegiem morza z przepięknymi widokami | Dla Gości biznesowych jest możliwość organizacji imprez zasiadanych do 80 osób, jak i na stojąco do 100 osób | Imprezy rodzinne to przede wszystkim kameralny wspólny stół, oddzielony od reszty sali, specjalnie oddelegowana obsługa oraz możliwość wniesienia własnego tortu

Róża Wiatrów

Gdynia, Śródmieście

Restauracja

F.Minga

Gdynia

Restauracja na plaży

Slow Cafe

Gdynia, Chwarzno-Wiczlino

kawiarnia

HOTTON HOTEL

Gdynia, Śródmieście

Hotel

Tom's Diner

Gdynia, Śródmieście

restauracja

Tawerna Orłowska

Gdynia, Śródmieście

Tawerna położona nad samym morzem w jednej z najstarszych dzielnic Gdyni | Lokal posiada 2 kondygnacje - przytulny bar na dole i utrzymaną w marynistycznym klimacie salę restauracyjną u góry | W restauracji króluje różnorodna kuchnia z rybami prosto z wędzarni oraz z szerokim wyborem owoców morza | 116 miejsc dla gości na tarasie widokowym oraz 60 w lokalu na piętrze

Blues Club

Gdynia, Śródmieście

Klimatyczny klub muzyczny dla miłośników bluesa, z koncertami na żywo. Wspaniałe miejsce na wspólną imprezę lub integrację.

Wigilia firmowa w Gdyni - ważne wskazówki

Pomysły na wigilię firmową

Tradycyjne spotkanie świąteczne
Według danych Briefly, najchętniej wybieraną formą wigilii firmowej jest kolacja w restauracji dla pracowników. Zazwyczaj przebiega ona zgodnie z następującym scenariuszem: życzenia od prezesa lub właścicielki, podanie polskich wigilijnych potraw, a w większych firmach również dyskoteka z DJem. Niektóre firmy zapraszają na przyjęcie nie tylko pracowników, lecz także ich małżonków i partnerów.

Nieco tańszą alternatywą jest zorganizowanie tzw. “opłatka” lub “śledzika” na miejscu, w siedzibie firmy. Wówczas zamówiony catering wigilijny podany jest zazwyczaj w formie tzw. szwedzkiego stołu.

Na wigilię firmową coraz częściej wynajmuje się fotobudkę lub fotografa. Jeśli pracownicy ubiorą na tę okazję śmieszne, świąteczne swetry, pamiątkowe zdjęcia z imprezy nabiorą zabawnego charakteru.

Alternatywa dla klasycznej wigilii firmowej
Jeśli Wasza firma jest otwarta na niesztampowe rozwiązania, warto pomyśleć o zorganizowaniu specjalnego seansu filmowego w sali kinowej, uczestnictwie w warsztatach kreatywnego pakowania prezentów lub wynajęciu lodowiska dla pracowników. W Gdyni co roku w sezonie zimowym czynnych jest kilka lodowisk.

Przełamaniem polskiej tradycji będzie z pewnością odejście od typowych dań wigilijnych. Pracownicy nie będą zawiedzeni, jeśli na przyjęcie wybierzecie restauracje z kuchnią fusion lub międzynarodową np. francuską, hinduską, bądź śródziemnomorską.

Gdzie zorganizować spotkanie wigilijne w Gdyni?

Wigilie firmowe organizowane są najczęściej w eleganckich restauracjach, o wyższym standardzie, hotelach lub salach bankietowych. Popularną dzielnicą na przyjęcia dla firm jest m.in. centrum miasta.

Koszty organizacji wigilii dla pracowników

Koszty firmowej wigilii w restauracji wyniosą od 80 zł za osobę. Dodatkowa zimna płyta oraz ciasta będą kosztować około 40 zł od osoby.

Cena warsztatów o świątecznej tematyce zaczyna się od 100 zł za uczestnika, zaś wynajęcie sali kinowej na wyłączność w Gdyni kosztuje od 30 zł za osobę przy rezerwacji dla większych grup.

Menu na firmową wigilię

W większości restauracji w Gdyni, menu na wigilię firmową składa się z tradycyjnych potraw - m.in. barszczu czerwonego, karpia, kapusty z grochem, kompotu z suszu, czy pierogów. W cenę wchodzi też zazwyczaj deser (np. ciasto), napoje oraz lampka wina, a czasem również opłatek, którym uczestnicy mogą łamać się przy stole.

Prezenty dla pracowników

W dużych firmach w okresie przed świętami, popularnością cieszą się bony zakupowe do sklepów stacjonarnych i internetowych. Zazwyczaj pozostają one ważne przez kolejne miesiące, więc można poczekać z ich wykorzystaniem na noworoczne promocje.

W mniejszych zespołach sprawdza się wymiana drobnych prezentów pomiędzy kolegami i koleżankami. Ustalcie górną wartość kupowanych upominków (np. 20-30 zł) i zróbcie tajne losowanie, kto kupuje komu. Dzięki temu pracownicy mają podwójną radość - z samego podarunku i z dochodzenia, kto był ich św. Mikołajem.

Akcja charytatywna

Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej firm i pracowników włącza się w przedświąteczną pomoc potrzebującym. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji wziąć udziału w akcji charytatywnej, czas to zmienić. Zastanówcie się jaką organizację lub fundację możecie wesprzeć i w jakiej formie. Proponujemy takie pomysły: prezenty dla podopiecznych domów dziecka lub samotnych seniorów, odwiedziny i wsparcie wybranego szpitala, hospicjum lub noclegowni dla bezdomnych. Warto się dzielić!

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.