Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Gdyni rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

F.Minga

Gdynia

Restauracja na plaży

Ciuciubabka

Gdynia, Kamienna Góra

Kawiarnia dla dzieci

Galeria Malucha

Gdynia, Śródmieście

Kawiarnia rodzinna

Slow Cafe

Gdynia, Chwarzno-Wiczlino

kawiarnia

CZERWONY PIEC

Gdynia, Śródmieście

Pizzeria

Aleja 40

Gdynia, Kamienna Góra

restauracja

Bollywood Lounge

Gdynia, Śródmieście

restauracja

CAFE STRYCH

Gdynia, Śródmieście

Kawiarnia

Caffe & Bar Tenisowa

Gdynia, Wzgórze Świętego Maksymiliana

restauracja

Komunia w Gdyni - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Gdyni?

W Gdyni najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta oraz dzielnicy Śródmieście. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość kościołów oraz terenów zielonych, parków. Pomorze jest też szczególnym miejscem na rodzinne spacery, np. w pobliżu plaży. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe, klubokawiarnie oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Gdyni?

Im wcześniej dokonamy rezerwacji lokalu, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne, związane z przyjęciem. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre znane lokale zajmowane są już z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych restauracji czy kawiarni i wybrać najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególną uroczystością i przede wszystkim nowym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj planowanie rozpoczyna się od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz nieco tańszą albą, a sukienką lub garniturem. Warto pomyśleć nad wynajęciem na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, także dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Gdyni - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Gdyni to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do lat 12 zwykle zapłacimy tylko 50% ceny. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba podawanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad w wynajętym lokalu to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: wybrany przez nas strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na takie przyjęcia wybierają zazwyczaj tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien posiadać w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Gdyni:
- przystawka: tatar wołowy
- zupa: krem z pomidorów i papryki
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: ciasto czekoladowe

Niektóre lokale oferują organizację tortu komunijnego, ale zwykle można też dostarczyć tort zakupiony w cukierni, we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - bardzo często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw jest dużym udogodnieniem, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie dobrym wyborem, jeśli na przyjęciu ma być sporo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.