Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Olsztynie rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum, na Osiedlu Podgrodzie, Osiedlu Pojezierze, Osiedlu Grunwaldzkim

Casablanca | Olsztyn

Olsztyn

Lokal w samym sercu Olsztyna stworzony z myślą o tych, którzy cenią kuchnię zdrową i świeżą I Restauracja Casablanca jest miejscem idealnym do obiadów rodzinnych, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także po prostu ostoją relaksu, obcowania z częścią historii w malowniczym otoczeniu parku podzamcze. I organizacja konferencji i szkoleń

Hotel Kopernik

Olsztyn

Nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne

Kardamon

Olsztyn

Restauracja w hotelu Villa Pallas

Cudne Manowce

Olsztyn

Restauracja z pyszną kuchnią regionalna, bazującą na świeżych składnikach najwyższej jakości. Ciepły lokal w przytulnym stylu.

Drewno i ogień

Olsztyn

Restauracja z prawdziwą neapolitańską pizzą z pieca opalanego drewnem, z nowoczesnym i stylowym wystrojem.

FETA

Olsztyn

Restauracja z prawdziwie domowym jedzeniem, jak u babci. Imprezy okolicznościowe w przytulnej atmosferze, ze sprawną obsługą.

Mine. Cafe

Olsztyn

restauracja, kawiarnia

CESKA HOSPODA

Olsztyn

restauracja

Głową w Piach

Olsztyn

restauracja

Chrzciny w Olsztynie - ważne wskazówki

Chrzciny w Olsztynie - ceny

Organizacja chrzcin w lokalu w Olsztynie kosztuje od 80 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie i deser. W cenę za osobę mogą też być wliczone napoje, lecz tort oraz alkohol mogą się okazać dodatkowym kosztem.

Gdzie zorganizować chrzciny w Olsztynie?

Największą popularnością cieszą się lokale znajdujące się w centrum miasta. Osiedle Podgrodzie, Osiedle Pojezierze, czy Osiedle Grunwaldzkie są najczęstszym wyborem na przyjęcia okolicznościowe.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzczone są dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy rodzice organizują chrzciny w czasie świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni stawiają na ładną pogodę, więc wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem przyjęć komunijnych - wtedy należy się spodziewać braku wolnych terminów na imprezy.

Menu na chrzciny w restauracji

Najbardziej popularne na chrzciny są dania kuchni polskiej, czasem goście decydują się też na kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Olsztynie:
-przystawka: carpaccio śledziowe
-zupa: gulaszowa
-danie główne: kotlety drobiowe w ziołowej panierce
-deser: ciasto czekoladowe

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom rodziców. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, a przygotuje ona dla nich specjalne menu. Warto to zrobić co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrzcin została uwieczniona na zdjęciach, warto pomyśleć nad wynajęciem fotografa, który może również wykonać sesję. Jeśli na przyjęciu mają być dzieci, można zastanowić się nad wynajęciem animatorki zabaw, która zorganizuje im gry podczas imprezy.

Niektóre lokale oferują kącik zabaw - warto zapytać, czy w przypadku jego braku restauracja pozwoli na wydzielenie dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii miesiąc lub dwa przed planowanym przyjęciem. Wybór chrzestnych jest bardzo istotny - aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Należy też zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie chcemy urządzić przyjęcie - np. w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na organizację w domu, możemy pomyśleć nad skorzystaniem z usług cateringowych. Jeśli wolimy wynająć lokal, zróbmy to jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.