Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Opolu rodzice najczęściej organizują chrzciny w centrum

Pub Maska

Opole

Pub i restauracja z profesjonalna, kompleksową organizacją i obsługą najlepszych imprez w dobrym klimacie.

Restauracja Zagłoba

Opole

Klimatyczna karczma i pensjonat, świetne miejsce na organizację biesiady z pysznym jedzeniem, w swojskiej atmosferze.

Restauracja SALOMON

Opole

Restauracja i pensjonat idealny na organizację hucznej imprezy w eleganckim stylu, z profesjonalną obsługą oraz miejscem noclegowym dla gości.

Bejbi cafe

Opole

Kawiarnia z salą zabaw

Polanka

Opole

Restauracja i sala zabaw, organizująca przyjęcia rodzinne i urodziny dla dzieci

Pod Złotą Koroną

Opole

Hotel i restauracja z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, w spokojnej i zielonej części miasta, z salą mieszczącą do 120 gości.

Piano Hotel Restaurant & Pub

Opole

Czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie, ze wspaniałą restauracją, pubem i osobnymi salami idealnymi do organizacji imprez.

Restauracja174

Opole

restauracja przy Muzeum Wsi Opolskiej

Zajazd Mieszko

Opole

Mały pensjonat z ogródkiem, idealny na kameralne imprezy wśród zieleni lub w specjalnie przygotowanej sali.

Chrzciny w Opolu - ważne wskazówki

Chrzciny w Opolu - ceny

Organizacja chrzcin w restauracji w Opolu to koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, zupa, drugie danie i deser. W cenę mogą być też wliczone napoje zimne i ciepłe. Tort oraz alkohol będą raczej dodatkowym kosztem. Niektóre lokale pozwalają na dostarczenie własnych ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Opolu?

Lokalami najczęściej wybieranymi na przyjęcia chrzcielne w Opolu są restauracje i sale bankietowe, zlokalizowane w centrum miasta. Bliskość rynku oraz terenów zielonych sprzyja spędzaniu czasu w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu, gdyby np. goście zechcieli po uroczystości iść na spacer.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Zwykle chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy wolą organizację chrzcin podczas świąt - Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Inni wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja rodzinnym spotkaniom i spacerom. Wyjątek stanowi maj, który jest czasem uroczystości komunijnych - wtedy lokale są w większości zarezerwowane.

Menu na chrzciny w restauracji

Goście najchętniej wybierają dania kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Opolu:
-przystawka: jajka w sosie tatarskim
-zupa: rosół z makaronem
-danie główne: pierś z kurczaka ze szpinakiem i boczkiem
-deser: szarlotka na ciepło z lodami

Zazwyczaj lokale organizujące przyjęcia chrzcielne starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów. Jeśli wśród naszych gości będą wegetarianie lub weganie, warto z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poinformować o tym restaurację, aby przygotowała specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Jeśli chcemy, by uroczystość chrztu została uwieczniona na zdjęciach, można pomyśleć nad wynajęciem fotografa, który wykona dla nas również sesję zdjęciową. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można również wynająć animatorkę zabaw, która zorganizuje im gry i zadba o ich bezpieczeństwo, gdy rodzice będą spokojnie ucztować.

Niektóre restauracje oferują kącik zabaw - warto o niego zapytać. W przypadku jego braku, można poprosić obsługę lokalu o wydzielenie specjalnego miejsca do zabawy dla dzieci na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Bardzo ważny jest wybór chrzestnych - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba także zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie organizujemy przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali bankietowej. Jeśli chcemy urządzić chrzciny w domu, warto pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli zdecydujemy się zarezerwować lokal, najlepiej to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (co najmniej 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.