Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Opolu rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w dzielnicy Zaodrze, Śródmieście

Pub Maska

Opole

Pub i restauracja z profesjonalna, kompleksową organizacją i obsługą najlepszych imprez w dobrym klimacie.

Restauracja SALOMON

Opole

Restauracja i pensjonat idealny na organizację hucznej imprezy w eleganckim stylu, z profesjonalną obsługą oraz miejscem noclegowym dla gości.

Bejbi cafe

Opole

Kawiarnia z salą zabaw

Polanka

Opole

Restauracja i sala zabaw, organizująca przyjęcia rodzinne i urodziny dla dzieci

Pod Złotą Koroną

Opole

Hotel i restauracja z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, w spokojnej i zielonej części miasta, z salą mieszczącą do 120 gości.

Piano Hotel Restaurant & Pub

Opole

Czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie, ze wspaniałą restauracją, pubem i osobnymi salami idealnymi do organizacji imprez.

Restauracja174

Opole

restauracja przy Muzeum Wsi Opolskiej

Zajazd Mieszko

Opole

Mały pensjonat z ogródkiem, idealny na kameralne imprezy wśród zieleni lub w specjalnie przygotowanej sali.

Da Enzo

Opole

Restauracja z kuchnią włoską oraz pizzą z pieca opalanego drewnem, z ciepłym i domowym klimatem i profesjonalną obsługą.

Komunia w Opolu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Opolu?

W Opolu najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest na Starym Mieście oraz dzielnicach Śródmieście i Zaodrze. Dużym udogodnieniem jest tutaj bliskość wielu kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe oraz restauracje, zwłaszcza te, które posiadają ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Opolu?

Im wcześniej dokonamy rezerwacji lokalu na przyjęcie, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy organizacyjne. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są najlepszym czasem na załatwienie rezerwacji, choć niektóre renomowane lokale zajmowane są już z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów, zanim się na jakiś zdecydujemy.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym wydarzeniem rodzinnym i przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj planowanie pierwszej komunii rozpoczyna się od wyboru stroju komunijnego - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony będzie temat składki na kościół. Trzeba ustalić z księdzem, co będzie kupione w ramach niej: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. W ostatnim etapie przygotowań należy rozdzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz oprawę mszy.

Komunia w Opolu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Opolu to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od osoby dorosłej. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba podawanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad w lokalu to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: strój, fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na tego typu przyjęcia wybierają zazwyczaj tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien posiadać w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Opolu:
- przystawka: mix sałat z kurczakiem
- zupa: krem paprykowy
- danie główne: polędwiczki wieprzowe
- deser: sernik z malinami

Niektóre lokale oferują organizację tortu komunijnego, ale zwykle można też dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często rodzice decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw to duże udogodnienie, o które warto zapytać obsługę lokalu. Wynajęcie animatorki zabaw będzie trafionym pomysłem, jeśli na przyjęciu ma być sporo małych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu będzie parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.