Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Bielsku-Białej rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

Hotel ibis Styles Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Nowoczesny hotel blisko centrum Bielska-Białej | sala bankietowa oraz 5 sal konferencyjnych | organizacja imprez okolicznościowych | 133 komfortowe pokoje | dobra lokalizacja przy drodze Katowice - Żywiec | łatwy dojazd, blisko obwodnicy | duży parking

Dworek New Restaurant

Bielsko-Biała

Restauracja

Karczma Pod Lotniskiem

Bielsko-Biała

Karczma

Centrum Widok

Bielsko-Biała

Hotel z wieloma udogodnieniami, zapewniający gościom wypoczynek w wygodnych pokojach oraz świetną rozrywkę i obsługę podczas imprez okolicznościowych.

SŁODOWNIA

Bielsko-Biała

restauracja, bar

hotel PRESIDENT

Bielsko-Biała

hotel, restauracja

Aparthotel VENTUS ROSA

Bielsko-Biała

hotel, centrum konferencyjne

ŚRODEK

Bielsko-Biała

klubokawiarnia, pub

Pizzeria Niki

Bielsko-Biała

Pizzeria i restauracja, gdzie nie tylko pizza smakuje wybornie. Przytulne wnętrze zapewni gościom dobrą atmosferę, a sprawna obsługa zadba o udaną imprezę.

Chrzciny w Bielsku-Białej - ważne wskazówki

Chrzciny w Bielsku-Białej - ceny

Organizacja chrzcin w Bielsku-Białej to koszt od 80 zł za osobę. W cenę wliczone są: przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz zimne i ciepłe napoje. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie wchodzą w skład pakietu. Wiele lokali pozwala na dostarczenie własnego tortu lub ciast.

Gdzie zorganizować chrzciny w Bielsku-Białej?

Rodzice najchętniej rezerwują restauracje, sale bankietowe oraz większe kawiarnie z nowoczesnym wystrojem i autorską kuchnią. Najpopularniejszą lokalizacją na imprezy okolicznościowe jest centrum miasta, ze względu na duży wybór lokali.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna staje się organizacja chrztów w czasie największych świąt, takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, jednak nie wszyscy są zwolennikami tłumów na uroczystościach. Ci wolący ładną pogodę i spokój najczęściej planują przyjęcia w sezonie wiosenno-letnim, oczywiście z wyjątkiem maja, kiedy lokale są zarezerwowane na komunie.

Menu na chrzciny w restauracji

Najchętniej wybierana jest kuchnia polska, a czasem śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Bielsku-Białej:
-przystawka: śledź po polsku w śmietanie
-zupa: barszcz czerwony z krokietem
-danie główne: pieczeń faszerowana boczkiem
-deser: tarta z malinami

Większość lokali organizujących przyjęcia okolicznościowe jest otwarta na propozycje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu, jednak warto to zrobić z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Warto zastanowić się nad wynajęciem fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, a dodatkowo wykona np. sesję zdjęciową w plenerze. Jeśli zapraszamy na przyjęcie sporo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zajmie się najmłodszymi gośćmi podczas imprezy w lokalu.

Niektóre restauracje posiadają kącik zabaw dla dzieci. Warto też zapytać obsługę czy w razie jego braku będzie możliwość wydzielenia dla najmłodszych specjalnego miejsca do zabawy na czas przyjęcia.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Należy zacząć od wybrania dogodnego terminu. Chęć ochrzczenia dziecka najlepiej zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Trzeba też zdecydować ile osób chcemy zaprosić na uroczystość i gdzie organizujemy przyjęcie - w domu, w restauracji, czy większej sali bankietowej. Jeśli wybierzemy imprezę w domu, możemy skorzystać z usług cateringowych. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację lokalu, należy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (najlepiej 3-4 tygodnie przed przyjęciem).

Wybór chrzestnych jest bardzo istotną kwestią - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.