Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Bielsku-Białej rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w swojej dzielnicy

Dworek New Restaurant

Bielsko-Biała

Restauracja

Karczma Pod Lotniskiem

Bielsko-Biała

Karczma

Browar Miejski

Bielsko-Biała

Restauracja i browar w zabytkowej kamienicy na Starówce. Miejsce z niepowtarzalnym klimatem, pysznym regionalnym jedzeniem i świetnym piwem

FARMA CAFE

Bielsko-Biała

restauracja, kawiarnia

GARDEN bar

Bielsko-Biała

restauracja, catering

GRAWITACJA CAFFE SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW

Bielsko-Biała

pub, kawiarnia

Centrum Widok

Bielsko-Biała

Hotel z wieloma udogodnieniami, zapewniający gościom wypoczynek w wygodnych pokojach oraz świetną rozrywkę i obsługę podczas imprez okolicznościowych.

hotel PRESIDENT

Bielsko-Biała

hotel, restauracja

KOZIA GÓRA - SCHRONISKO STEFANKA

Bielsko-Biała

Schronisko, restauracja

Komunia w Bielsku-Białej - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Bielsku-Białej?

W Bielsku-Białej najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta. Dużym atutem jest tu bliskość kościołów oraz parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub klubokawiarnie. Niektórzy rodzice decydują się na wynajem sali bankietowej. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Bielsku-Białej?

Najlepiej zarezerwować termin zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - powinien nam ją podać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są zatem najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć zdarza się że niektóre renomowane lokale są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę kilku lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem dla rodziny, ale przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać imprezy weselnej.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą poruszą rodzice na spotkaniu będzie zapewne strój komunijny - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą, lecz mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Na pewno pojawi się pomysł wynajęcia na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie z niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, zapewnie też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy ustalić kto zajmie się dekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Bielsku-Białej - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Bielsku-Białej kosztuje od 80 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny. Ważnymi czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Przyjęcie w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj wybierają kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja, sala bankietowa lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Bielsku-Białej:
- przystawka: carpaccio wołowe
- zupa: krem grzybowy z groszkiem ptysiowym
- danie główne: schab w sosie pieczeniowym
- deser: brownie z migdałami

Niektóre restauracje posiadają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można także dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy podczas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobrym pomysłem, jeżeli na imprezie ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.