Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Radomiu rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicach: Śródmieście, Planty, Osiedle XV-Lecia, Obozisko, Borki

Młynek [Radom]

Radom, Michałów

Restauracja w pięknej lokalizacji, gdzie nigdy nie brakuje dobrego jedzenia i świetnej atmosfery dzięki szefowi kuchni oraz przytulnym wnętrzom.

MAMMALEO

Radom, Miasto Kazimierzowskie

Restauracja specjalizująca się w daniach kuchni włoskiej, wraz z pizzą na cienkim cieście czy potrawami bezglutenowymi. Dysponuje ona miejscami na imprezy prywatne dla 24 osób. Restauracja zajmuje się również bankietami czy wigiliami firmowymi. Na najmłodszych gości czeka plac zabaw.

RESTAURACJA TEATRALNA

Radom, Śródmieście

Restauracja

GARNIZON WINA

Radom, Śródmieście

Restauracja

HOTEL PONIATOWSKI

Radom, Planty

Hotel

CHIŃSKIE JADŁO

Radom, Śródmieście

Restauracja

Tu Jest NEMO

Radom, Śródmieście

Rodzinna restauracja i bar z luźną i domową atmosferą. Kuchnia z pysznymi rybami i nie tylko, przestronna sala dla gości.

OTWARTA WINE CAFE

Radom, Śródmieście

Kawiarnia

CAFE ELEKTROWNIA

Radom, Śródmieście

Kawiarnia

Chrzciny w Radomiu - ważne wskazówki

Chrzciny w Radomiu - ceny

Organizacja przyjęcia na chrzciny w Radomiu to koszt od 70 zł za osobę. W skład pakietu wchodzi zazwyczaj przystawka, dwudaniowy obiad i deser. W cenę mogą też być wliczone napoje, lecz alkohol oraz tort to zwykle dodatkowe koszty.

Gdzie zorganizować chrzciny w Radomiu?

W Radomiu najchętniej wybierane są restauracje, które oferują wynajem sali na wyłączność. Lokale mieszczące się w centrum miasta cieszą się największą popularnością. Inne popularne lokalizacje na chrzciny to Planty, Osiedle XV-Lecia, Obozisko.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Niektórzy wolą organizację chrzcin podczas największych świąt - Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Inni zaś wolą mniejsze tłumy podczas uroczystości oraz ciepłą pogodę, która sprzyja rodzinnemu świętowaniu - ci wybierają terminy w sezonie wiosenno-letnim. Wyjątkiem jest maj, kiedy większość lokali jest zarezerwowana na przyjęcia komunijne.

Menu na chrzciny w restauracji

Najbardziej popularne są dania kuchni polskiej, czasem goście wybierają też kuchnię śródziemnomorską. Przykładowe menu na chrzciny w Radomiu:
-przystawka: filety śledziowe w oleju
-zupa: barszcz czerwony z krokietem
-danie główne: grillowana pierś z kurczaka
-deser: lody z owocami

Zazwyczaj restauracje i kawiarnie organizujące przyjęcia okolicznościowe starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów i są otwarte na ich propozycje. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie lub weganie, najlepiej jest poinformować o tym restaurację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, by przygotowała dla nich specjalne menu.

Usługi dodatkowe

Warto rozważyć wynajęcie fotografa, który wykona sesję zdjęciową maluszka oraz będzie towarzyszyć nam podczas uroczystości w kościele. Jeśli na przyjęciu wśród gości mają się znaleźć dzieci, warto również pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która się nimi zaopiekuje.

Możemy zapytać w lokalu o kącik zabaw lub o możliwość wydzielenia dla dzieci na czas przyjęcia specjalnego miejsca do bezpiecznej zabawy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka najlepiej zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa przed planowaną datą przyjęcia. Bardzo ważną kwestią jest wybór chrzestnych - aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba także zdecydować ile osób chcemy zaprosić i gdzie urządzamy przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy w domu, warto rozważyć zamówienie cateringu. Jeśli wybierzemy lokal, zarezerwujmy stoliki lub salę optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.